Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - oswajanie zwierząt

Udomawianie dzikich zwierząt.

W Minecraft spotkasz wiele neutralnych zwierząt i stworów, które nie będą cię atakować. Sporą ich część możesz oswoić, by za tobą podążały, wspomagały cię w walce czy służyły jako środek transportu. Z tej strony dowiesz się jak tego dokonać.


Na tej stronie:


Oswajanie - jak działa

Oswajanie -lub w niektórych przypadkach po prostu zdobywanie zaufania zwierzęcia - w dużej części (o wyjątkach za moment) polega na tym, by dać mu odpowiedni rodzaj pokarmu bądź specyficzny przedmiot. Serca (1) wydobywające się ze zwierzęcia oznaczają, że zostało one oswojone bądź zdobyłeś jego zaufanie.

Jak wspomnieliśmy, przedmiot, który musisz podarować bądź czynność, którą musisz wykonać różni się w zależności od zwierzęcia. W dalszej części tej strony znajdziesz informacje dotyczące wszystkich możliwych do oswojenia zwierzaków.


Oswajanie koni, mułów i osłów

W przypadku koni, mułów i osłów sposobem na ich oswojenie jest dosiadanie ich za pomocą prawego przycisku myszy (LT i L2 w przypadku konsol). Początkowo będą cię zrzucać z grzbietu, ale po którymś z kolei razie uda ci się na nim pozostać - wtedy też pojawią się wspomniane wcześniej serca.

Konie, muły i osły możesz wykorzystać w charakterze środka transportu

Proces możesz przyspieszyć obdarowując ich ulubionym jedzeniem - cukrem, pszenicą, jabłkami, złotymi jabłkami i złotą marchwią.


Oswajanie lamy

Oswajanie lamy wygląda tak jak w przypadku koni, mułów i osłów - musisz je cały czas dosiadać, by po którymś zrzuceniu z grzbietu wreszcie się do ciebie przekonały. Tutaj także możesz wykorzystać przedmioty do przyspieszenia tego procesu - lamy dadzą się przekupić pszenicą albo belą siana.

Lamy nadają się do przenoszenia surowców

Oswajanie kotów i ocelotów

W przypadku tych dwóch małych zwierząt, musisz dać im po prostu ich przysmaki. Tym razem są to surowy łosoś lub surowy dorsz.

Ocelot wesprze cię w walce z agresywnymi mobami

Oswajanie lisów

Lisy przekonasz do siebie dając im jeden z dwóch owoców - słodkie jagody bądź świecące jagody.

Tak jak ocelot czy kot, lis pomoże ci w walce

Oswajanie papug

Możesz mieć problem z wypatrzeniem papug, gdyż siedzą one w koronach drzew. Do ich oswojenia wykorzystaj nasiona dowolnej rośliny. Gdy uda ci się je przekonać do siebie, siądą na ramieniu twojej postaci - w ten sposób możesz zdobyć do dwóch towarzyszy.

Oswojona papuga usiądzie na ramieniu postaci

Oswajanie wilków

Wilczym przysmakiem paradoksalnie nie będzie surowe mięso, a kości. Gdy obdarujesz ich kilkoma sztukami, przekonają się do ciebie i zaczną za tobą podążać. Wilki będą brać udział w walce z przeciwnikami, którzy rozpoczną atak na twoją postać.

Oswojonego wilka rozpoznasz po obroży na jego szyi

Oswajanie aksolotla

Egzotyczne aksolotle spotkasz w głębinach. Do ich oswojenia możesz wykorzystać dwa przedmioty - wiadro z wodą bądź wiadro tropikalnych ryb.

Następnie: Minecraft - rozmnażanie zwierząt

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - pszczoły: miód, ule, hodowla

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze