Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - uprawa grzybów: borowiki, muchomory

Jak bezpiecznie uprawiać grzyby.

Grzyby w Minecraft to jeden z przedmiotów, który możesz uprawiać, a który przydaje się do przyrządzenia kilku potraw. Ich uprawa różni się od standardowych roślin, gdyż wymaga ściśle określonego nasilenia światła.

Do uprawy grzybów - zarówno borowików jak i muchomorów - potrzebujesz stałego światła na poziomie 12 lub mniejszym. Oznacza to, że nie jest to możliwe pod gołym niebem, gdzie dosięgnie ich słońce. Możesz je zasłonić bądź po prostu uprawiać pod ziemią.

Z pewnością pierwszą myślą będzie dla ciebie uprawa ich bez jakiegokolwiek źródła światła - pochodnie wydzielają światło o poziomie 14, czyli zbyt wysokie. Tu jednak pojawia się problem - w ciemnościach mogą pojawiać się wrogowie (i na pewno będą to robić).

Rozwiązaniem jest wydrążenie tunelu przynajmniej na 3 bloki wysokiego i umiejscowienie na górze pochodni (1). Potem możesz bezpiecznie posadzić grzyby (2) na ziemi. Jeśli pomiędzy pochodnią i grzybem będą dwa bloki (a w tej sytuacji tak będzie), spełnisz warunek oświetleniowy - światło pochodni dotrze do nich z mocą 12.

W ten sposób możesz stworzyć dowolnie długi tunel do uprawy. Pamiętaj jednak, by pomiędzy pochodniami nie było zbyt dużych odległości - na terenach, które będą oświetlone światłem równym lub mniejszym niż 7 pojawią się potwory.

Jeśli pomiędzy grzybami będzie dość miejsca, co jakiś czas będą się rozmnażać. Zostaw więc po jednej sztuce w rogach pomieszczenia i po prostu poczekaj na ich rozrost.

Następnie: Minecraft - pszczoły: miod, ule, hodowla

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak uprawiać rośliny

\

Read this next