Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oceancraft - mod do Minecrafta

Mod, który urozmaica podwodne życie w Minecrafcie.

Twórcy Minecrafta potraktowali wodę po macoszemu. Rzeki, jeziora czy wodospady służą za ozdobę i są zbyt małe, żeby prezentować sobą coś specjalnego. Gigantyczne morza i oceany świecą zaś pustkami. Za pomocą opisanego tu moda urozmaicimy wodne przygody.

Ryby, kanibale, koralowce. To część rzeczy dodanych przez tę modyfikację. Od teraz wielkie, podwodne przestrzenie będą wypełnione. Możemy założyć płetwy, maskę i zanurkować z ławicą drobnych rybek. Może spotkamy tam rekiny, a może nawet wieloryba. Na plaży bokiem będą spacerować kraby. Oczywiście każde ze zwierząt możemy złapać i przenieść do prywatnego akwarium w swojej wielkiej posiadłości.

Mod to jednak nie tylko uzupełnienie świata. Ryby możemy też zjeść. Nas z kolei mogą zjeść kanibale, a za pomocą zebranego koralowca i muszli stworzymy nowe narzędzia i ekwipunek. Woda w Minecrafcie w końcu przestaje być nudna.

Spis treści

 1. Wersja moda
 2. Zawartość moda
 3. Czego potrzebujesz - wymagania
 4. Pliki i instalacja
 5. Informacje dodatkowe
 6. Autor

1. Wersja moda

1.5.2 (stan na 7.1.2015)

2. Zawartość moda

 • Nowe materiały: koralowiec i wodorosty.
 • Siatki do łapania ryb.
 • Muszle.
 • Elementy ryb do gotowania.
 • Zestaw pancerza i narzędzi z koralowca.
 • Wodne zwierzęta: ryby, płaszczki, żółwie, wieloryby, rekiny, żabnicokształtne, kraby, homary, mewy.
 • Nowy rodzaj wieśniaków mieszkających na plaży.
 • Małże i perły (jadalne - różne efekty).
 • Narzędzia do nurkowania.
 • Skorupa żółwia do noszenia.
 • Generowanie muszelek na plażach.
 • Generowanie wiosek wieśniaków na plażach.
 • Generowanie raf koralowych.
 • Generowanie wodorostów na dnie.
 • Generowanie ostryg na dnie.
 • Generowanie wraków statków na dnie.

3. Czego potrzebujesz

Do poprawnej instalacji i działania moda potrzebujesz:
 • Pełnej wersji gry Minecraft na PC w wersji od 1.5.2 do 1.8.
 • Minecraft Forge.

4. Pliki i instalacja

Pamiętaj, że instalowanie modów to ingerowanie w pliki gry. Często wprowadzamy nieodwracalne zmiany, które mogą popsuć nam grę. Wszelkie modyfikacje stosujemy na własną odpowiedzialność. Upewnij się przed instalowaniem moda, że utworzyłeś kopię zapasową plików i zapisów gry (save'ów) - gdyby coś poszło nie tak.

 1. Pobierz plik moda dla wersji 1.8 lub dla innej wersji.
 2. Ściągnięty plik przenieś do folderu „mods” znajdującego się w katalogu z grą.
 3. Uruchom grę wykorzystując profil „Forge”.
 4. Koniec! Poprawnie zainstalowałeś moda.

5. Informacje dodatkowe

Stworzenia

Ryby

Ryby są małe i szybkie. Mają 8 punktów życia i występują w oceanach i rzekach. Wyrzucają surową rybę (raw fish) i występują w trzech wariantach kolorystycznych. Można je łapać za pomocą małej i dużej sieci na ryby (Fishing Net i Big Fishing Net).

Ryby tropikalne

Ryby tropikalne są mniejsze od zwykłych ryb. Mają 6 punktów życia i występują w oceanach. Zwłaszcza w pobliżu raf koralowych. Wyrzucają surową rybe (raw fish) i występują w czterech różnych wariantach. Można je łapać za pomocą małej i dużej sieci na ryby (Fishing Net i Big Fishing Net).

Manty (Manta Ray)

Manty są bardzo powolne. Mają 28 punktów życia i występują w rzekach i oceanach. Wyrzucają surową rybę (raw fish) i występują w dwóch różnych wariantach kolorystycznych. Można je łapać za pomocą małej i dużej sieci na ryby (Fishing Net i Big Fishing Net).

Płaszczki (Stingray)

Płaszczki są małe ale bywają agresywne. Mają 20 punktów życia i występują w oceanach. Wyrzucają ogony (stingray tail) i występują w dwóch wariantach kolorystycznych. Mogą oślepić i zatruć gracza. Można je łapać za pomocą małej i dużej sieci na ryby (Fishing Net i Big Fishing Net).

Żółwie morskie (Sea Turtle)

Żółwie morskie są łagodne. Mają 28 punktów życia i występują w oceanach. Wyrzucają surową rybę (raw fish) i rzadko skorupę (turtle shell). Występują w trzech wariantach kolorystycznych. Jednym z nich jest żółw skórzasty (leatherback sea turtle), który jest większy i można na nim jeździć. Żółwie morskie mogą zadać obrażenia lub zatruć gracza. Można je łapać za pomocą małej i dużej sieci na ryby (Fishing Net i Big Fishing Net).

Wieloryb (Whale)

Wieloryby są powolne i wielkie. Mają 120 punktów życia i występują w oceanach. Wyrzucają surowe płetwy wieloryba (raw whale fin) i występują w dwóch kolorach. Można je złapać jedynie za pomocą dużej sieci na ryby (Big Fishing Net).

Rekin (Shark)

Rekiny to duże i agresywne zwierzęta. Mają 60 punktów życia i występują w oceanach. Wyrzucają surowe płetwy rekina (raw shark fin) i zęby rekina (shark teeth). Występują w dwóch wariantach kolorystycznych. Zadają 6 obrażeń. Można je złapać jedynie za pomocą dużej sieci na ryby (Big Fishing Net).

Żabnica (Anglerfish)

Żabnice są małe i agresywne. Mają 20 punktów życia i występują w oceanach. Wyrzucają surową rybę (raw fish) i pył żabnicy (anglerfish dust). Występują w dwóch wariantach kolorystycznych. Zadają 5 punktów obrażeń i można je złapać zarówno za pomocą małej sieci na ryby (Fishing Net) dużej sieci na ryby (Big Fishing Net).

Krab

Kraby są bardzo powolnymi i przyjaznymi zwierzętami. Mają 14 punktów zdrowia i występują na plażach. Wyrzucają szczypce (crab claws) i występują w dwóch wariantach kolorystycznych. Można je złapać zarówno za pomocą normalnej małej sieci na ryby (Fishing Net) dużej sieci na ryby (Big Fishing Net).

Krab królewski

Kraby królewskie są bardzo powolnymi, dużymi i przyjaznymi zwierzętami. Mają 20 punktów zdrowia i występują na plażach. Wyrzucają szczypce (crab claws) i nie mogą być złapane.

Kraba królewskiego można oswoić dużą liczbą muszli lub automatycznie za pomocą jedzenia dla krabów (crab food), które można wytworzyć samemu. Kiedy zostanie oswojony, można na nim jeździć. Poruszają się szybko zarówno na lądzie jak i pod wodą.

Homar (Lobster)

Homary są powolne. Mają 18 punktów życia i występują na plażach. Wyrzucają szczypce (crab claws) i występują w dwóch wariantach kolorystycznych. Bywają agresywne kiedy zostaną zaatakowane. Atakują w grupach i zadają 2 punkty obrażeń. Można je złapać zarówno za pomocą małej sieci na ryby (Fishing Net) dużej sieci na ryby (Big Fishing Net)

Mewa (Seagull)

Mewy są szybkie. Mają 14 punktów życia i występują wszędzie. Wyrzucają pióra (feather) i surowego kurczaka (raw chicken). Mewy nie da się złapać.

Dzikus (Beachvillager)

Dzikusy to pasywni ludzie. Mają 20 punktów życia i mieszkają w chatach na plażach. Występują w różnych wariantach. Rybak, farmer i łowca. Z oczywistych powodów, dzikusa złapać nie można. Próby mogą skończyć się wojną secesyjną.

Można handlować z dzikusami wymieniając przedmioty na perły. Handel odbywa się jak w przypadku wieśniaków. Wystarczy kliknąć PPM na wskazanego NPCa.

Przedmioty

Wodorosty (Seaweed Crop)

Wodorosty można posadzić pod wodą na piasku lub żwirze. Z czasem rosną.

Nasiona ostrygi (Oyster Seed)

Nasiona ostrygi można zasadzić pod wodą na piasku luz żwirze. Z czasem rosną. Można z nich wydobywać białe i czarne perły (white i black pearls).

Sztabki koralowca (Coral Bar)

Sztabki koralowca mogą być wykorzystywane do wytwarzania zbroi i narzędzi z koralowca. Sztabki koralowca są równie mocne co żelazo.

Mała sieć na ryby (Fishing Net)

Mała sieć na ryby może być wykorzystana do łapania ryb. Złapane ryby pozostają żywe dzięki czemu mogą zostać przeniesione do akwarium. Za pomocą małej sieci na ryby złapiemy: ryby, ryby tropikalne, manty, płaszczki, kraby i homary.

Duża sieć na ryby (Big Fishing Net)

Duża sieć służy do łapania dużych ryb. Za jej pomocą przeniesiemy żywe zwierzęta w inne miejsce. Dużą siecią złapiemy: wieloryby, rekiny, żółwie morskie i żabnice.

Skorupa żółwia (Turtle Shell)

Skorupa żółwia jest wyrzucana przez żółwie morskie. Kiedy noszona na torsie, może być wykorzystana jako element pancerza.

Jedzenie dla kraba (King Crab Food)

Jedzeniem dla kraba możemy nakarmić kraby królewskie w celu oswojenia. Oswoić kraby możemy zarówno karmiąc dużą ilością muszli. Na oswojonym krabie można jeździć zarówno na lądzie jak i pod wodą.

Perła wodna (Waterpearl)

Perła wodna, kiedy zjedzona, służy oddychaniu pod wodą. Są dwa rodzaje pereł wodnych. Jedna daje możliwość oddychania pod wodą, druga dodatkowo zwiększa szybkość i pozwala na lepsze widzenie w ciemnościach.

Sprzęt do nurkowania

W skład sprzętu do nurkowania wchodzą 4 przedmioty. Rurka (Snorkel) za pomocą której możemy oddychać pod wodą. Rurka z lampką (Snorker with lantern), która działa jak zwykła rurka i dodaje widzenie w ciemności. Antyczny hełm do nurkowania (Ancient diving helmet), który działa tak samo jak rurka z lampką. Płetwy (Flippers), które sprawiają, że możemy bardzo szybko pływać.

Wytwarzanie

Sztabka koralowca (Coral Bar)

Blok wodorostów (Seaweed Block)

Wodorosty (Seaweed)

Sieć (Net)

Sieć na ryby (Fishing Net)

Sieć na ryby (Fishoing Net)

Metal oceaniczny (Ocean Metal)

Zatruty miecz (Posion Sword)

Rurka (Snorkel)

Rurka z lampką (Snorkel With Lantern)

Płetwy (Flippers)

Zupa z płetwy rekina (Shark Fin Soup)

Ugotowana płetwa wieloryba (Cooked Whale Fin)

Generowanie świata

Muszle

Muszle występują na plażach i są bardzo powszechne.

Wioski dzikusów

Wioski dzikusów składają się z dwóch lub trzech chat. Występują na plażach i są zamieszkałe przez tubylców, z którymi można handlować. W chatach znaleźć można skrzynie i inne bloki.

Rafy koralowe

Rafy koralowe występują na dnie oceanów. Koralowiec można zebrać w celu stworzenia narzędzi i pancerza z koralowca. Wokół raf koralowych powszechnie spotkać można ryby tropikalne.

Las wodorostów

Lasy wodorostów występują na dnie oceanów. Można w nich znaleźć duże wodorosty, które można zebrać.

Ostrygi

Ostrygi występują na dnie oceanów. Są bardzo powszechne i zawsze wyrzucają nasiona. Czasem wyrzucają białe lub czarne perły. Czarne perły są bardzo rzadkie.

Wraki

Wraki występują na dnie oceanów. Są bardzo rzadkie. We wnętrzu wraków znaleźć można skrzynie, których zawartością są przedmioty dodane w modzie. Jedynym sposobem na znalezienie Antycznego hełmu do nurkowania i kapitańskiej szabli, są właśnie skrzynie w zatopionych statkach.

6. Autor

thomassu


Powrót do spisu treści: Minecraft - mody do gry - kompletna baza aktualnych modyfikacji

Komentarze

More On Minecraft: Java Edition

Najnowsze artykuły