Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - najlepsze mody

Kilka przydatnych modyfikacji do gry.

Minecraft posiada olbrzymią scenę moderską, przez co nie brakuje mniej lub bardziej użytecznych modyfikacji, wprowadzających do rozgrywki mnóstwo zmian. Na tej stronie prezentujemy kilka z nich, które naszym zdaniem są niemal niezbędne.

Uwaga - jeśli nie wiesz jak instalować modyfikacje, zajrzyj na naszą stronę mody: jak instalować gdzie szczegółowo opisujemy cały proces.


Na tej stronie:


Forge - podstawa do modyfikacji

Forge to podstawowa rzecz, którą musisz zainstalować, jeśli myślisz o modowaniu Minecrafta. Prędzej czy później będzie on wymagany do sprawnego działania innych modyfikacji, pomoże ci też rozwiązać potencjalne problemy z kompatybilnością.

Stronę, z której możesz pobrać Forge, jak i znaleźć wszelkie informacje na temat tego moda znajdziesz pod tym linkiem.


Optifine - darmowe FPSy i przybliżanie widoku

Optifine to już klasyk, jeśli chodzi o mody do Minecrafta. Za jego sprawą zwiększysz wydajność gry (wzrost może sięgać nawet 200%), zmniejszysz ilość przycięć czy łatwiej zainstalujesz shadery (o których za moment).

Jeśli jeszcze nie korzystasz z tej modyfikacji, na stronie Optifine: jak zainstalować i przyspieszyć grę opisujemy jego instalację i sposób korzystania.


Sildur's Vibrant Shader - poprawa wyglądu gry

Nie ma chyba drugiej tak wpływającej na wygląd Minecrafta rzeczy jak shadery. Na ogół zajmują one kilkaset kilobajtów na dysku, a potrafią diametralnie odmienić wygląd gry - choć często też wymagają potężnych komputerów.

Shadery znacząco usprawniają wygląd Minecrafta

Z naszej strony polecamy Sildur's Vibrant, który znajdziesz pod tym linkiem. Dostępne tam paczki shaderów dostosowane są pod konkretne maszyny. Możesz wybrać odpowiednie jeśli twój komputer wyposażony jest w zintegrowaną kartę graficzną bądź odpowiednio dopakowane, gdy masz potężne GPU.


Journeymap - mapa świata

Journeymap działa dwojako - dodaje zarówno mini-mapę, jak i mapę całego świata, która powstaje wraz z odkrywaniem przez ciebie kolejnych jego części. Znacząco ułatwia rozgrywkę i przede wszystkim nawigację - dzięki niej nie zapomnisz już o ciekawym miejscu, które przypadkiem udało ci się znaleźć.

Mapa świata ułatwia nawigację

Modyfikację Journeymap pobierzesz z tego linku. Tam też znajdziesz pełną instrukcję jak z niej korzystać.


Biomes O' Plenty

Jeśli znudził ci się wygląd biomów w klasycznym Minecrafcie, Biomes O' Plenty będzie dla ciebie. Dodaje mnóstwo nowych biomów, roślin, rud i bloków do wykopania, a nawet unikatowe stworzenia. Dokładne wyjaśnienie działania, a także sposób instalacji znajdziesz pod tym linkiem.


Just Enough Items

Ostatnia modyfikacja jest w sumie uzależniona od tego, jak dużo innych modów posiadasz. Just Enough Items kataloguje wszystkie receptury z zainstalowanych przez ciebie modyfikacji i pozwala ci je podejrzeć w dowolnym momencie - tak jak ma to miejsce z klasycznymi recepturami w książce.

Jeśli korzystasz z dużej ilości modów dodających nowe przedmioty do wytworzenia, zajrzyj na tę stronę by pobrać modyfikację i dowiedzieć się jak z niej korzystać. Jeśli jednak nie masz nowych rzeczy wprowadzonych przez mody, możesz spokojnie sobie ją odpuścić.

Następnie: Minecraft - sterowanie na PC

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - mody: jak instalować

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze