Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metro Exodus - zdobywanie amunicji, apteczek i filtrów

Różne sposoby na zdobycie cennych przedmiotów.

W trakcie rozgrywki bohater często będzie korzystał z elementów zużywalnych, które warto zawsze mieć pod ręką w zapasie. Najczęściej chodzi tu o trzy rzeczy:

  • Amunicję
  • Apteczki
  • Filtry

Pociski są niezbędne do prowadzenia walki. Bez nich Artem stanie się łatwym łupem dla mutantów oraz ludzkich wrogów, przed którymi zwyczajnie nie będzie mógł się bronić. Amunicję znajdujesz podczas eksploracji świata gry. Najczęściej znajdziesz ją przy ciałach poległych ludzi. Gorzej jest w przypadku mutantów, którzy nie zostawiają po sobie broni ani pocisków.

Oprócz tego za pociskami warto rozglądać się w różnych zakamarkach - szafkach czy w odwiedzanych domach. Jeśli uzbierasz wystarczającą ilość materiałów, to będziesz mógł też tworzyć pociski samemu (1) w trakcie pobytu w warsztacie lub korzystając z przenośnego stanowiska w plecaku.

W przypadku apteczek, umożliwiających przywracanie Artemowi zdrowia, oraz filtrów, wykorzystywanych w maskach przeciwgazowych, sprawa wygląda podobnie. Rozglądaj się za nimi podczas przeszukiwania kolejnych lokacji lub twórz samemu (2) korzystając z warsztatów.


O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze