Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metro Exodus - otwieranie zamkniętych drzwi

Różne sposoby dostawania się do niedostępnych pomieszczeń.

W pierwszej fazie gry większość przejść i drzwi jest otwarta, jednak wraz z postępami w fabule trafisz do miejscówek, gdzie możesz spotkać się z zamkniętymi przejściami. Co robić w takich sytuacjach?

Możliwości są tak naprawdę dwie i zależą od tego czy mamy do czynienia:

  • Ze słabym zamkiem
  • Z mocnym zamkiem

Jak odróżnić te dwa typy przejść? Bardzo prosto. W przypadku pierwszego z nich, po podejściu do zamka pojawi się ikona z otwierającą się kłódką (1). Oznacza to, że zabezpieczenie jest w słabym stanie technicznym. W takiej sytuacji wystarczy strzelić w kłódkę, aby to odpadła i umożliwiła bohaterowi dotarcie do nowego miejsca.

Czasami zdarza się jednak, że trafimy na zamknięte przejście, przy którym widnieje ikona zamkniętej kłódki (2). W takim przypadku jedyną możliwością otworzenia zamka jest odnalezienie klucza lub innego systemu (np. mechanizmu lub skrzynki elektrycznej).

W przypadku misji głównych, o ile jest to lokacja ważna, to prędzej czy później znajdziemy sposób na otworzenie zamku. Jeśli jest to natomiast miejsce drugorzędne, to na ogół trzeba będzie bardziej się postarać. Chodzi tu między innymi o udzielanie pomocy osobom w potrzebie, które w zamian mogą podarować nam poszukiwany klucz.

Należy też wspomnieć, że w grze nie istnieje żaden system związany z wykorzystywaniem wytrychów.


O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze