Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metro Exodus z nowymi przygodami i lokacjami. Zapowiedziano dwa dodatki fabularne

Premiera latem 2019 roku i na początku 2020 roku.

Postapokaliptyczna strzelanka Metro Exodus otrzyma dwa fabularne rozszerzenia, pozwalające wcielić się w nowe postacie i poznać ich historie. Pierwsze DLC zadebiutuje latem 2019 roku.

Dodatek The Two Colonels skupi się na losach pułkownika Chlebnikowa, czyli ojca młodego Kiryła, którego poznaliśmy podczas przygody. Bohater stara się dotrzeć do syna przed Nowym Rokiem.

Z opisu DLC wynika, że rozszerzenie zaoferuje klasyczną dla serii metro, liniową formułę rozgrywki. Zwiedzimy tunele pod Nowosybirskiem i użyjemy nowej broni, miotacza ognia.

The Two Colonels może spodobać się wielbicielom poprzednich części serii

Dodatek Sam's Story zadebiutuje na początku 2020 roku. Na potrzeby przygody twórcy zaprojektowali nową otwartą lokację - Władywostok. Wcielimy się w znanego z Metro Exodus Sama, amerykańskiego żołnierza, którzy marzy, by dostać się do domu i rodziny.

Dodatki będzie można nabyć osobno (cena nieznana), jak w i formie przepustki sezonowej - za 89,99 zł w Epic Games Store, 104 zł w PlayStation Store i 79,99 zł w Microsoft Store.

Metro Exodus zadebiutowało 15 lutego. „Otrzymujemy znakomity klimat postapokalipsy, dawkę surwiwalu oraz solidną strzelankę, ale czujemy wewnętrznie jakiś niedosyt, że gra mogła być po prostu bardziej dopracowana” - napisaliśmy w naszej recenzji Metro Exodus.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze