Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Marvel's Avengers z singlową kampanią i misjami kooperacyjnymi - nowe informacje

Różne postacie, moce i inne.

Square Enix na E3 organizuje dla prasy zamknięte pokazy Marvel's Avengers, dzięki czemu ujawniono wiele nowych szczegółów na temat powstającej produkcji z superbohaterami w rolach głównych.

Z wypowiedzi twórców wynika, że gra składa się z dwóch modułów: singlowej kampanii fabularnej i misji kooperacyjnych dla maksymalnie czterech osób. W pierwszej podejmiemy się zadań przygotowanych pod konkretne postacie, opowiadających dłuższą historię.

Treści do trybu współpracy rozbudują główną opowieść. Autorzy sugerują, że scenariusze będą dostępne z poziomu otwartego świata, przy czym pojawi się możliwość rozegrania sekwencji w pojedynkę: przy braku graczy, towarzyszami pokieruje sztuczna inteligencja. Po premierze pojawią się zaś kolejni bohaterowie i wyzwania.

Pokierujemy różnymi bohaterami

Prezentacja, w której uczestniczyli dziennikarze magazynu Game Informer, była rozszerzoną wersją wydarzeń ze zwiastuna. Herosi świętują otworzenie swojej nowej siedziby na Zachodnim Wybrzeżu, gdy nagle zostają zaatakowani przez tajemniczą grupę dowodzoną przez Taskmastera.

Sekwencja - jeden z początkowych etapów - była liniowa, ale kolejne mają podobno bardziej otwartą strukturę. Gra oddawała kontrolę nad kolejnymi postaciami - najpierw Thorem, później Iron Manem, następnie Hulkiem, a na koniec Kapitanem Ameryką i Czarną Wdową.

Rozgrywka każdą postacią ma się od siebie różnić

W toku zabawy rozwiniemy poszczególnych bohaterów osobno: każdy posiada własne drzewko umiejętności, które odblokujemy wraz z postępami. Do tego opcja spersonalizowania podopiecznych zdobywanymi podczas zmagań przedmiotami, wśród których nie zabraknie alternatywnych strojów. Nie jest jasne, czy wyposażenie wpłynie na rozgrywkę.

Same zdolności są charakterystyczne dla danych herosów. Thor posługuje się młotem, którym atakuje wokół własnej osi, raniąc kilku przeciwników, a także rzuca Mjolnirem we wroga, by później przyzwać - niczym Kratos swój topór - broń do ręki. Hulk stawia na walkę w zwarciu, chwytając i zderzając ze sobą oponentów.

Kapitan Ameryka polega na pięściach i tarczy, którą może naładować i z impetem uderzyć o ziemię w celu wywołania fali energii. Czarna Wdowa używa zaś broni palnej, więc we fragmentach z bohaterką gra przypomina strzelankę. Iron Man szybuje w powietrzu, eliminując nieprzyjaciół promieniami z rąk, starając się unikać przeszkód.

Marvel's Avengers zadebiutuje 15 maja 2020 roku na PC, PS4, Xbox One i Google Stadia. Osoby składające zamówienie przedpremierowe otrzymają dostęp do planowanych testów.

Źródło: Game Informer

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze