Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W 2023 roku pożegnamy Marvel’s Avengers, ale są też dobre wieści

Twórcy skupią się na innym projekcie.

Studio Crystal Dynamics poinformowało o oficjalnym zakończeniu rozwoju Marvel’s Avengers. Gra nie otrzyma już nowej zawartości, a z końcem roku straci też wsparcie techniczne. Możliwe jednak, że w zamian dostaniemy zapowiedź nowej odsłony Tomb Raider.

Zgodnie z zeszłorocznymi doniesieniami, Marvel’s Avengers przejdzie do historii w przeciągu następnych miesięcy. Ostatnia aktualizacja balansu rozgrywki zadebiutuje 31 marca. Tego samego dnia wyłączony zostanie sklep z mikropłatnościami, a płatne elementy kosmetyczne i karty wyzwań trafią w ręce graczy za darmo.

Na 30 września 2023 roku zaplanowano natomiast ostateczne zakończenie wsparcia technicznego. Tytuł nie otrzyma kolejnych poprawek, a gracze nie będą mogli liczyć na pomoc techniczną ze strony twórców. Nie oznacza to jednak wyłączenia gry - tryby singleplayer i multiplayer wciąż pozostaną aktywne. Tytuł zniknie jednak z cyfrowej dystrybucji, a dostępny będzie jedynie w abonamentach Game Pass i PS Plus Extra.

Wiemy, że to rozczarowująca wiadomość, gdyż wszyscy w naszej społeczności jesteśmy związani z tymi postaciami i ich historiami. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że wybraliście się z nami na tę przygodę. Mamy nadzieję, że wciąż będziecie cieszyć się Marvel’s Avengers. Dziękujemy za wasze wsparcie i bycie częścią tego projektu” - czytamy w komunikacie twórców.

Wygląda jednak na to, że upadek Marvel’s Avengers może okazać się korzystny dla fanów cyklu Tomb Raider. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez serwis Exputer, deweloperzy pracujący do tej pory nad superbohaterską produkcją zostaną przeniesieni do działań nad kontynuacją przygód Lary Croft. Prace są już podobno na zaawansowanym etapie, a oficjalną zapowiedź gry powinniśmy otrzymać jeszcze w tym roku.

Co ciekawe, we wspomnianym artykule znajdziemy również informacje odnośnie przyczyn porzucenia Marvel’s Avengers. Zdaniem informatorów portalu, większość planów rozwoju gry usunięto w momencie, gdy jej główny projektant - Brian Waggoner - stracił stanowisko z powodu wpisów o rasistowskim podłożu. Studio stwierdziło podobno, że nie warto szukać na jego miejsce zastępstwa, podjęło więc decyzję o zakończeniu rozwoju produkcji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Marvel's Avengers

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze