Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Marvel’s Avengers dostało dużą przecenę tuż przed wycofaniem ze sprzedaży

Grę można kupić 90 procent taniej na PC i konsolach.

Marvel’s Avengers - niezbyt ciepło przyjętą grę akcji od studia Crystal Dynamics - można obecnie kupić aż 90 procent taniej na wszystkich platformach. Dla osób nieposiadających superbohaterskiej produkcji jest to ostatnia szansa na dodanie gry do swojej biblioteki.

Tytuł w wersji Edycja Ostateczna - zawierającym większość uprzednio płatnych dodatków - dostępny jest teraz na Steamie za 16,50 złotych, na PlayStation Store za 21,90 złotych oraz za 20,99 złotych w sklepie Xbox. Promocja dostępna jest tylko do 30 września, a po tym dniu produkcja zostanie całkowicie wycofana ze sprzedaży.

Przypomnijmy, że Marvel’s Avengers zadebiutowało w 2020 roku, jednak nie spotkało się z pozytywnym odbiorem. Tytuł krytykowano głównie za problemy techniczne, powtarzalny gameplay, nieciekawą fabułę oraz „agresywny” system mikropłatności. Według nieoficjalnych doniesień gra miała być rozwijana przez pięć lat, jednak niskie zainteresowanie ze strony graczy poskutkowało wcześniejszym zamknięciem projektu.

Finalną aktualizację zawartości - o numerze 2.8 - opublikowano 31 marca. Usunęła ona z gry wszystkie mikropłatności oraz przebudowała mechaniki z nimi związane, a także pozwoliła graczom odebrać za darmo większość przedmiotów kosmetycznych. Wycofanie produkcji ze sprzedaży nie wiąże się jednak z zamknięciem serwerów, a rozgrywka w trybach singleplayer i multiplayer nadal będzie dostępna.

Fabuła gry zaczyna się w tzw. „Dniu A”, gdy nowa siedziba Avengersów została zaatakowana przez tajemniczego wroga, co doprowadziło do katastrofalnego wypadku i gigantycznych zniszczeń. Oskarżani o tragedię herosi rozwiązują grupę i zostają wyjęci spod prawa. Pięć lat później młoda kobieta Kamala postanawia na nowo zjednoczyć drużynę, aby mogli obronić ziemię przed wielkim zagrożeniem.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze