Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Ark - handlarze: jak kupować i sprzedawać przedmioty

Gdzie znaleźć handlarzy, potion i gear merchant.

Sporą część przedmiotów w Lost Ark zdobędziesz samodzielnie - podczas wykonywania zadań i zabijania potworów. Możesz je jednak także zakupić od handlarzy bądź sprzedać im niepotrzebny sprzęt.

Handlarzy znajdziesz w miastach jak i w sporej części posterunków. Najprościej zlokalizować ich spoglądając na mapę. Sprzedawca uzbrojenia to Gear Mechant, którego lokalizacja oznaczona jest ikonką dwóch mieczy (1). Sprzedawca mikstur, Potion Merchant, z kolei oznaczony jest ikonką mikstury (2).

Gdy dotrzesz na miejsce, wystarczy wejść w interakcję z postacią - typ handlarza (3) znajdziesz nad jej imieniem, zawsze zaznaczony na niebiesko. Kliknij na sylwetkę postaci, by otworzyć okno handlu.

Jest ono podzielone na przedmioty handlarza (4) jak i twój ekwipunek (5). By kupić przedmiot po prostu kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Zostanie on dodany do listy zakupów (6), a na dole wyświetli się ilość srebra, którą musisz zapłacić (7) gdy wciśniesz przycisk Buy (8) do sfinalizowania transakcji.

Z kolei by sprzedać przedmioty wejdź do zakładki Sell (9). Kliknij teraz prawym przyciskiem na przedmioty, których chcesz się pozbyć, by dodać je do listy do sprzedania (10). Następnie sfinalizuj wszystko za pomocą klawisza Sell (11), by zyskać wskazaną ilość srebra (12).

W ostatniej zakładce, Buyback (13), możesz odkupić przedmioty, które sprzedałeś handlarzowi. Jest to przydatne wtedy, gdy pozbyłeś się czegoś przez pomyłkę.

Regularnie odwiedzaj handlarzy, by pozbywać się przedmiotów i okazjonalnie kupować od nich sprzęt lepszej jakości - czy nowe mikstury w przypadku Potion Merchanta.

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Lost Ark - zmiana klasy postaci: czy możliwa

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze