Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Halo 5: Guardians - Misja 3: Zeszklenie, Misja 4: Stacja Meridian

Gubernator będzie współpracował, jeżeli grzecznie poprosimy.

Misja 3: Zeszklenie

Na powrót wcielamy się w Locke'a. Misja rozpoczyna się długą cut-scenką, po której widzimy drużynę Ozyrys zjeżdżającą windą orbitalną na powierzchnię planety.

Przykra niespodzianka

Wyjdź z windy i idź korytarzem w stronę stacji Meridian. Jak tylko mieszkańcy otworzą główne wrota, bądź przygotowany na odparcie ataku Prometean, którzy przedostali się do bazy. Wyeliminuj wszystkich. Do pomocy masz stojące w okolicy działko oraz skład ciężkiej broni w budynku po lewej - możesz się tam dostać przez wyważenie drzwi.

Wskocz na samą górę budynku po prawej, wyważ drzwi spartańską szarżą i uruchom terminal w środku.

Odparcie ataku

Przejdź przez bramę, wskocz na Mangustę lub Guźdźca i jedź dalej. Po drodze eliminuj przeciwników, gdyż po oczyszczeniu terenu gubernator Sloan otworzy następną bramę. Wjeżdżając na most uważaj na Prometean prowadzących własne Guźdźce i strzelających do Ciebie.

Jedź dalej pod górę, eliminując po drodze przeciwników. Uważaj na laserowe wieżyczki, które mają duży zasięg i siłę rażenia. Strzelaj w ruchu i nie daj się uziemić.

Ostatnim punktem misji jest główna brama - Wrota numer 9. To będzie najsilniejsza ofensywa Prometean, więc używaj oraz nakazuj reszcie drużyny, by korzystali z działek Gaussa rozstawionych nieopodal. Broń stacji Meridian, aż wrogowie przestaną się pojawiać, co będzie równoznaczne z ukończeniem misji.

Misja 4: Stacja Meridian

Ta misja zaczyna się zaraz po obronie wrót numer 9. Sloan otwiera wrota i wpuszcza nas na teren stacji. Będziesz miał okazję zobaczyć gubernatora i porozmawiać z mieszkańcami.

Kosmiczni turyści

Przejdź się po stacji i wysłuchaj co mają mieszkańcy do powiedzenia. Wciśnięcie dolnego przycisku kierunkowego zaznacza osoby, z którymi musimy porozmawiać. Podsłuchuj również innych osób, by zdobyć jeszcze więcej wartościowych informacji o stacji.

Można tu też znaleźć kilka nośników z nagraniami do zebrania. Jeden z nich znajdziemy na dachu placówki medycznej, drugi na śmietniku koło działu zaopatrzenia . Wszystkie przedmioty do zebrania będą opisane w innej części tego poradnika.

W garażu przeskanuj i aktywuj terminal. Sloan uruchomi dla nas Pelikana. Po podejściu do statku uruchomi się filmik i zakończy misja.

Następnie: Halo 5: Guardians - Misja 5: Bez potwierdzenia, Misja 6: Ewakuacja.

Powrót do spisu treści: Halo 5: Guardians - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze