Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Halo jednak bez nowej części w tym roku?

Sugeruje 343 Industries.

Twórcy ze studia 343 Industries, odpowiedzialnego obecnie za popularną serię Halo, milczą w temacie kolejnej „pełnoprawnej” odsłony, Halo 6. Wiele wskazuje jednak na to, że taka produkcja nie ukaże się w tym roku, na co liczy wielu fanów.

We wpisie na oficjalnym blogu w skrócie opisano plany na obecny rok, obiecując wiele „dobrej zabawy” oraz „nowych przygód” dla graczy. Brzmi obiecująco, więc skąd wnioski o braku gry?

„Nie, nie takich przygód” - napisano dalej, z naciskiem na wyróżnione słowo. Fani sugerują, że w ten sposób 343 Industries stara się właśnie przekazać, że nie powinniśmy liczyć na dużą odsłonę Halo w następnych 12 miesiącach.

„Ale na pewno nie zabraknie innych, równie ekscytujących. Niektóre z nich mogą zaskoczyć was bardziej niż inne” - dodają przedstawiciele 343 Industries.

Nieoficjalnie mówi się, że Halo może doczekać się projektu sieciowego, który postawiłby na dużą liczbę graczy jednocześnie. Ci bardziej cyniczni gracze obawiają się, że mowa o gatunku battle royale, co ma potwierdzać także wzmianka o zaskakiwaniu. Microsoft nie ujawnił oczywiście żadnych oficjalnych szczegółów.

Halo 5: Guardians ukazało się w 2015 roku, lecz wydaje się, że najważniejsza seria w historii konsol Xbox straciła nieco na znaczeniu po tym, jak z obowiązków deweloperskich zrezygnowało Bungie. Być może dłuższe oczekiwanie na Halo 6 wpłynie korzystnie na jakość ewentualnego projektu, jak było choćby w przypadku Assassin's Creed.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze