Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial Halo od Stevena Spielberga nadal powstaje

Pomimo ciszy w eterze.

Kilka lat temu temu Microsoft zapowiedział, że pracuje nad serialem telewizyjnym bazującym na serii Halo, rozwijanym razem ze stacją Showtime. Producentem miał być sam Steven Spielberg.

Do teraz, cztery i pół roku później, w temacie panowała cisza.

W tym okresie Microsoft zdążył wydać i załatać Halo: The Master Chief Collection, a także pełnoprawne Halo 5: Guardians oraz strategię Halo Wars 2.

Teraz szef Showtime - David Nevins - wskrzesił temat projektu Halo i zapewnił, że inicjatywa wcale nie jest martwa i zapomniana.

- Prace absolutnie trwają, projekt jest rozwijany, a to, co widziałem, napawa mnie optymizmem - przyznał menedżer w rozmowie z serwisem TV Guide.

- To nadal serial z prawdziwymi aktorami, który z całą pewnością zadowoli fanów Halo, a wydaje mi się, że także ogólnie pojętych fanów dramatycznych seriali na Showtime - dodał.

Nevins dodał, że widział już scenariusze, ale poza tym nie chciał zdradzić nic więcej.

Serial zapowiedziano w maju 2013 roku, przed targami E3.

„Światowej sławy reżyser i producent Steven Spielberg wyprodukuje oryginalny serial telewizyjny Halo, wraz z interaktywną zawartością dostępną w systemie Xbox One, który powstanie we współpracy z firmami 343 Industries oraz Xbox Entertainment Studios” - napisano wtedy w informacji prasowej.

Pomysł na Xbox One jako centrum rozrywki skupiające się na „TV, TV, TV” uległ od tego czasu zmianie, ale - jak widać - serial nadal powstaje.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze