Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Granie w 4K na Xbox One X oznacza mnóstwo plików do pobrania

Gears of War 4? 103 GB.

Gracze planujący pobieranie gier na konsolę Xbox One X powinni zaopatrzyć się również w mocne łącze internetowe, ponieważ rozmiary gier na mocniejszym sprzęcie potrafią być spore.

Trochę to potrwa

Koledzy z brytyjskiej redakcji testują sprzęt już od kilku tygodni, a teraz mogą też ujawnić rozmiary niektórych pozycji, które doczekały się aktualizacji.

Dodatkowe dane to właśnie łatki wprowadzające tekstury i inne materiały potrzebne do wyświetlenia gier w rozdzielczości 4K. Niekiedy oznacza to ponad 100 GB do ściągnięcia.

Wśród liderów jest obecnie strzelanka Gears of War 4 od studia The Coalition, „ważąca” imponujące 103 GB.

Halo 5: Guardians nie zostaje daleko w tyle. Już sama podstawowa wersja to 98,26 GB, a do tego dochodzi jeszcze osobna aktualizacja 4K, czyli dodatkowe 14,6 GB.

Gra akcji Quantum Break od Remedy to 83,7 GB. Jeśli chcemy pobrać wszystkie odcinki towarzyszącego produkcji serialu, musimy zarezerwować dalsze... 75,61 GB.

Gdy 1 TB to za mało

Warto pamiętać, że niektóre z wymienionych pozycji - jak Halo 5 - już na standardowym Xbox One zajmowały sporo miejsca. Osoby planujące jednak pobranie ich po raz kolejny już na Xbox One X powinny spodziewać się jeszcze dłuższego oczekiwania, ze względu na aktualizacje.

Jest też problem dysku twardego urządzenia. Jak można się domyślać, wbudowany HDD o pojemności 1 TB zapełnia się stosunkowo szybko, więc być może warto zaopatrzyć się w zewnętrzny napęd.

Wydaje się jednak, że wraz z coraz większą popularnością wirtualnej rozrywki w 4K należy przyzwyczaić się do takich rozmiarów.

Pozostaje mieć nadzieję, że Microsoft szybko wprowadzi system Intelligent Delivery na Xbox One. Ta opcja, jeśli nawet nie zmniejszyłaby w znaczący sposób rozmiarów gry, to pozwoliłaby wydawać tytuły na dwóch płytach Blu-ray.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Forza Motorsport 7

Xbox One, PC

Gears of War 4

Xbox One, PC

See 2 more

Halo 5: Guardians

Xbox One

Quantum Break

Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze