Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Analityk: następca Xbox One zadebiutuje w 2020 roku

Wcześniej ukażą się Gears of War 5 i Halo 6.

Microsoft - podobnie jak Sony - na razie nie ujawniło szczegółów na temat swojej nowej konsoli. Analityk branżowy Michael Pachter uważa jednak, że następca Xbox One zadebiutuje w 2020 roku.

W rozmowie z dziennikarzami serwisu GamingBolt ekspert z amerykańskiej firmy Wedbush Morgan stwierdził, że koncern z Redmond swoją kolejną platformę wyda za dwa lata. Nie wyklucza nawet, że może pojawić się wcześniej.

Pachter sądzi również, że nim nowa konsola trafi do sprzedaży, na Xbox One ukażą się Halo 6 oraz Gears of War 5, a więc kontynuacje dwóch dużych serii rozwijanych przez Microsoft. Prognozuje, że pierwsza gra zadebiutuje w tym roku, a druga w przyszłym.

- Jeżeli się mylę w kwestii roku premiery następnego Xboksa, wówczas oba tytuły mogą być produkcjami startowymi. Nie będą dostępne na wyłączność jednej platformy: myślę, że pojawią się na sprzęcie poprzedniej i kolejnej generacji, podobnie jak Breath of the Wild, które ukazało się na Wii U i Switch - tłumaczy.

Według Pachtera, nowe Halo ukaże się na Xbox One

Warto oczywiście zaznaczyć, że słowa Pachtera są wyłącznie prognozami, które mogą się nie spełnić. Faktem jest jednak, że nieoficjalne doniesienia oraz przewidywania innych analityków wskazują, że w 2020 roku ukaże się także inna konsola - PS5.

Natomiast Gears of War 5 znalazło się na liście gier ujawnionej niedawno przez kanadyjski oddział sklepu Walmart. Halo 6 zabrakło, ale wydaje się mało prawdopodobne, by Microsoft zrezygnował z cyklu o przygodach Master Chiefa.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Gears of War 4

Xbox One, PC

Halo 5: Guardians

Xbox One

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze