Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Halo 5: Guardians - Misja 1: Ozyrys

Poprowadź drużynę Ozyrys w misji odbicia doktor Halsey.

Misje początkowe mają na celu zaprezentowanie graczom nowe elementy rozgrywki przy równoczesnym nakreśleniu głównej fabuły. Zadanie poprzedzone jest przerywnikiem filmowym nadającym odpowiedni kontekst naszej eskapady. Obserwujemy znaną serii bohaterkę, która wróży nadchodzące problemy i chaos, jaki wywołają.

Po filmiku wpadamy w sam środek bitwy, którą przyjdzie nam obserwować z oczu Spartanina Locke'a. Jako członek zespołu Ozyrys mamy za zadanie odbić doktor Halsey, będącą jeńcem wojennym stacjonującego na planecie oddziału Przymierza. Na początku jednak przedzieramy się przez całe zastępy Prometean.

Przebij warstwę lodu

Ścieżka początkowa jest dość liniowa, więc po prostu przedzieraj się przez kolejne zastępy wroga. Nie wahaj się i podnoś każdą broń jaka ci odpowiada. Trzymaj się prawej strony ścieżki, aż natrafisz na półki skalne przypominające schody. Po wspięciu się na samą górę dotrzesz do zablokowanego przejścia, które niszczymy za pomocą Spartańskiej Szarży. W trakcie sprintu użyj RB, by przebić się przez warstwę lodu.

Kontynuuj prosto, zabijając po drodze wrogów. Znów po prawej powinieneś natrafić na krawędź do wspięcia się. Następnie skaczesz po kilku platformach, stosując różne triki eliminacji zagrożenia. Obserwuj HUD, gdyż będą na nim wyświetlać się podpowiedzi dotyczące wykonywania odpowiednich manewrów.

Użyj terminala w stacji bezpieczeńtwa

Dalsza droga prowadzi nas do dużego przejścia. Wchodzimy do stacji bezpieczeństwa I wskakujemy na podwyższenie w centrum pomieszczenia. Używamy terminala, by uruchomić analizę bazy Prekursorów, a następnie otworzyć drzwi prowadzące na niższy poziom. Idź w tamtym kierunku.

Ruszaj dalej, aż droga skręci w lewo. Przeskocz przez krawędź, a następnie wyjdź na przestrzeń będącą polem bitwy. Kieruj się w strone doktor Halsey po drodze eliminując zagrożenie. Idąc wzdłuż lewej ściany w końcu natrafimy na duże przejście. Po wybiciu przeciwników Kraken również się wycofa.

Walka z Prometeanami

Idź prosto otwartym korytarzem. Aktywuj czytnik komputerowy niedaleko okna po prawej, by zebrać dodatkowe informacje o drużynie Ozyrys. Następnie kieruj się przez drzwi po lewej, gdzie czeka cię walka z Prometeanami. Wciśnięcie strzałki w górę na przyciskach kierunkowych, gdy patrzymy na wroga oznacza go jako cel dla naszej drużyny.

Po zabiciu wszystkich wrogów uruchomi się przerywnik filmowy zwiastujący koniec misji.

Następnie: Halo 5: Guardians - Misja 2: Niebiescy.

Powrót do spisu treści: Halo 5: Guardians - Poradnik, Solucja.

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze