Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

God of War działa na Windows 7 i 8 - dzięki modyfikacji

Instalacja nie jest jednak łatwa.

Minimalne wymagania sprzętowe God of War na PC mówią o komputerze wyposażonym co najmniej w system operacyjny Windows 10, lecz dzięki twórcom modyfikacji można grać także na starszym oprogramowaniu.

Nieoficjalna łatka pozwala na zabawę na Windows 7 oraz Windows 8/8.1, modyfikując po prostu system wykrywania systemu operacyjnego. Projekt dostępny jest za darmo w serwisie Nexus.

Problemem może być dość kłopotliwa instalacja, która wymaga sporo dodatkowego oprogramowania, a także najnowszej wersji bibliotek graficznych Vulkan. Szczegóły na stronie projektu.

Jak wskazuje ankieta sprzętowa Steama, trzy opisywane wersje Windowsa to już tylko około 4 procent użytkowników platformy. Dominuje Windows 10 z 81,74 proc., a popularność szybko zdobywa także Windows 11.

Tymczasem God of War działa całkiem sprawnie także na słabszych konfiguracjach, co może skłaniać posiadaczy starszych komputerów - i systemów operacyjnych - do sprawdzenia przygód Kratosa.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze