Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghost Recon Breakpoint - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, misje poboczne, broń, multiplayer i znajdźki.

Witamy w solucji i poradniku do Ghost Recon Breakpoint. Możecie znaleźć tu wszystkie najważniejsze informacje na temat rozgrywki - od opisu mechanik i najlepszych talentów, po opis przejścia wszystkich misji głównych i struktury zadań pobocznych w kampanii.

Ghost Recon Breakpoint to sequel Wildlands sprzed kilku lat. Choć nie jest bezpośrednią kontynuacją fabuły, to formuła rozgrywki i projekt świata są ewidentną ewolucją rozwiązań z poprzedniej części.

Wkraczamy na wyspę Auroa, do otwartego świata pełnego wrogo nastawionych najemników. Możemy dowolnie eksplorować ogromną lokację, szukając coraz lepszego uzbrojenia i wykonując wiele różnorodnych misji. Nie zabrakło opcji kooperacji, a także trybów PvP.


Poradnik i wskazówki do Ghost Recon Breakpoint

W tym dziale znajdziecie wyjaśnienie wszystkich podstawowych i zaawansowanych systemów rozgrywki, a także najważniejsze wskazówki - zarówno dotyczące kampanii, jak też rozgrywki wieloosobowej.

Mechanika i podstawy gry

  • Ghost Recon Breakpoint - Interfejs i oznaczenia na ekranie (na dole strony)
  • Ghost Recon Breakpoint - Jak czytać mapę (na dole strony)

Opis przejścia

Tutaj zamieszczamy pełną solucję z opisem przejścia kampanii w Ghost Recon Breakpoint. Wyjaśniamy też, jak rozwiązywać główne zadania poboczne.

Misje poboczne (pomarańczowe)

Wkrótce aktualizacja.


Ghost Recon Breakpoint - porady ogólne

- Skradanie to przepis na sukces. Oczywiście możesz grać w bardziej agresywnym stylu, ale wszelkie trudniejsze wyzwania lepiej rozwiązywać po cichu, a przynajmniej zaczynając walkę z ukrycia. Większość wrogów nadal można wyeliminować jednym headshotem, więc skradankowe podejście jest nie tylko skuteczne, ale i naprawdę satysfakcjonujące.

- Obserwuj niebo. Nie minie wiele czasu nim zauważysz pierwszego drona bojowego patrolującego strefę powietrzną. Same w sobie nie są szkodliwe, ale mogą przyzwać na miejsce niebezpiecznych najemników (Wilki), jeśli cię zobaczą. Dlatego, kiedy zauważysz takiego drona, połóż się i poczekaj aż odleci.

- Korzystaj z własnego drona. Jest dostępny od momentu pierwszej wizyty w kryjówce ruchu oporu. Jest nieodzowny i szalenie pomocny. Możesz nim oznaczać przeciwników zanim przystąpisz do ataku. Dzięki temu będziesz stale znał pozycje strażników.

- Eksploruj. Nawet jeśli chcesz tylko wykonywać zadania głównego wątku, warto zbaczać z trasy. Dzięki temu odblokujesz między innymi punkty szybkiej podróży, czyli miejsca, w których możesz rozbijać obóz. Poza tym, w świecie znajdziesz sporo skrzyń z ukrytym ekwipunkiem.

- Oznaczaj wrogów sam. Nie tylko twój dron zaznacza przeciwników. Jeśli wycelujesz we wroga i przytrzymasz na nim przez moment celownik, także zostanie on zaznaczony ikonką. Do każdego starcia powinieneś przygotowywać się właśnie w ten sposób, oznaczając wszystkich.

- Pilnuj staminy. Pasek staminy widzisz na dole ekranu. Jeśli się wyczerpie, a ty akurat zbiegasz po stromym zboczu, to spadniesz i ryzykujesz zranienie. Bez staminy nie wbiegniesz też pod górę i nie możesz sprintować przez jakiś czas.

- Odblokuj noktowizor. Gdy trafisz do kryjówki po raz pierwszy i porozmawiasz z rannym Duchem, osiągniesz drugi poziom. Masz teraz parę punktów umiejętności do wydania. Jednym z talentów, które po prostu musisz odblokować, jest odblokowanie noktowizora. Dzięki niemu możesz podchodzić do misji w nocy, zyskując bonus do skradania się, ale zachowując dobrą widoczność.


Interfejs i oznaczenia na ekranie

Na ekranie w Breakpoint widzimy sporo elementów, ale są proste i zrozumiałe. Na wszelki wypadek, wyjaśniamy jednak każdą ikonę i element interfejsu. Warto też zaznaczyć, że w dowolnym momencie możesz wyłączyć elementy UI wciskając Tab na PC lub przytrzymując d-pad w dół na padzie.

Najwięcej elementów UI widać podczas celowania przez przyrządy. Oto wszystkie elementy interfejsu:

1 - przycisk wyłączania elementów interfejsu
2 - opis zadania i krótka instrukcja
3 - wyposażona broń, gadżet i stan zdrowia (potrójny pasek)
4 - dostępne modyfikacje broni (zmiana trybu strzału czy wartości przybliżenia)
5 - pasek staminy
6 - minimapa (A - oznaczenie pozycji wrogów; B - żółta ikonka celu misji)


Jak czytać mapę

Mapa w Breakpoint jest na wyciągnięcie ręki (a w zasadzie przycisku) w każdej chwili. Otwórz menu i przejdź do zakładki mapy taktycznej, by ją zobaczyć.

Widzimy tutaj mnóstwo informacji. Przy nazwie regionu znajdują się liczby w kolorowych prostokątach (1). Wskazują one na to, ile misji danego rodzaju znajduje się w regionie. W prawym dolnym rogu widzimy rozwinięty wskaźnik tych misji (2).

Kolorowe kropki (3) pokazują nam z kolei, gdzie znajduje się konkretny cel danej misji. Wreszcie, są jeszcze czerwone oznaczenia stref Behemota (4), gdzie możemy pokonać wyjątkowo potężne drony kroczące i zdobyć cenne nagrody.

Komentarze

More On Ghost Recon Breakpoint

Najnowsze artykuły