Skip to main content

Ubisoft stawia na NFT. Pierwsze przedmioty trafią do Ghost Recon Breakpoint

Unikalne elementy kosmetyczne.

Ubisoft zapowiedział Quartz - platformę NFT z unikalnymi przedmiotami kosmetycznymi dla produkcji wydawcy. Wkrótce rozpoczną się testy rozwiązania, a pierwsze elementy trafią do Ghost Recon Breakpoint.

Przypomnijmy: NFT to specjalne tokeny zawierające informacje na temat właściciela danej zawartości. Tą mogą być różne rzeczy, w tym fragmenty kodu, linki do plików graficznych, czy obiekty do wykorzystania w grach.

Przedmioty z NFT nie wpłyną na rozgrywkę

Ubisoft chce użyć technologii w ostatnim z wymienionych zastosowań. W ramach testów w Ghost Recon Breakpoint na PC pojawią się Digits - przedmioty kosmetyczne z wyrytym unikalnym kodem. Każdy element można sprzedać, choć wciąż będzie zawierał informację o pierwszym właścicielu.

W trakcie bety posiadacze strzelanki w wersji na komputery osobiste w dniach 9, 12 i 15 grudnia odbiorą trzy obiekty do wykorzystania w produkcji. Wszystkie twórcy udostępnią za darmo.

Zobacz na YouTube

Quartz jest w fazie eksperymentalnej, a testy przeprowadzone zostaną na razie tylko w kilku krajach - Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Belgii, Australii i Brazylii.

NFT od Ubisoftu bazuje na systemie blockchainu, ale innym niż używanym przez Bitcoin lub Etherum. Wydawca zdecydował się na zastosowanie rozwiązania Tezos, które - podobno - wymaga znacznie mniej energii do wygenerowania tokenu, dzięki czemu proces jest przyjaźniejszy środowisku.

Zobacz także