Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft wierzy, że gracze przyzwyczają się do NFT jak do DLC i lootboxów - raport

Zapewnia szef firmy na spotkaniu z pracownikami.

Szef Ubisoftu podczas spotkania z pracownikami przekonywał, że gracze przyzwyczają się do elementów NFT, które są wprowadzane do gier firmy w ramach platformy Quartz - wynika z nieoficjalnych wieści.

O sprawie pisze Kotaku, powołując się na anonimowych informatorów. Dyrektor generalny wydawcy - Yves Guillemot - w minionym tygodniu przeprowadził podobno nieoczekiwaną telekonferencję z deweloperami zatrudnionymi w paryskim studiu firmy. To właśnie ten zespół odpowiada za rozwój Ghost Recon Breakpoint, które jest pierwszym tytułem spółki z NFT.

Spotkanie jest reakcją na głosy zaniepokojenia ze strony zarówno fanów, jak i pracowników Ubisoftu. Twórcy wspomnianej strzelanki obawiają się bowiem, że nowy pomysł szefostwa negatywnie odbije się na reputacji gry - odbudowywanej po nienajlepszej premierze.

W trakcie telekonferencji Guillemot przekonywał podobno, że firma spodziewała się krytyki platformy Quartz. Sytuację porównał ponoć do okoliczności wprowadzania DLC, mikropłatności i lootboxów, które również nie podobały się wielu graczom, ale stały się branżowym standardem. Menedżer wierzy, że podobnie będzie z NFT.

Według Kotaku, szefa Ubisoftu pytano o kolejne sposoby wykorzystania NFT w grach. Dyrektor generalny nie przedstawił konkretnych szczegółów, ograniczając się do stwierdzenia, że użytkownicy otrzymają możliwość budowania i sprzedawania wirtualnych domów. Używał też takich określeń jak „metaverse” i „sieć 3.0”.

Deweloperzy obawiają się, że nacisk na platformę Quartz będzie oznaczał dodatkowe obowiązki dla twórców, którzy i tak są przeciążeni, często pracując po godzinach. Jeden z rozmówców portalu mówi, że pomysł wydawcy „to tylko kolejny sposób wyciągania pieniędzy” od graczy.

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu do Ghost Recon Breakdown dodano opcję kupienia elementów kosmetycznych pod nazwą „Digits”. Nie są to zwykłe skórki dla broni czy pancerzy, ale tokeny NFT, które można odsprzedać.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze