Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Karabiny NFT z Ghost Recon już w sprzedaży. Chętnych nie widać

Pierwsze oferty pojawiły się w sieci.

Pierwsi gracze odebrali już kosmetyczne przedmioty NFT w Ghost Recon Breakpoint, więc część z nich trafiła do sprzedaży. Chętnych - jak się wydaje - na razie nie ma jednak zbyt wielu.

Rzut oka na platformę Objkt ujawnia sporo ponad 2 tysiące egzemplarzy karabinów i hełmów. Jest też szereg ofert sprzedaży, w przeróżnych cenach. Mowa o kryptowalucie Tezos, kosztującej obecnie około 4,26 dolara.

Ceny skinów wystawionych na sprzedaż zaczynają się od 100 Tezos (ok. 426 dolarów), a kończą na 100 tysiącach (ok. 426 tys. dol.). Problemem są jednak oferty zakupu - a raczej ich brak. W chwili pisania wiadomości chętnych na NFT z Breakpoint jest... siedmiu, a najwyższa proponowana cena wynosi 14 Tezos (ok. 62 dolary).

Kiedyś zbierało się Tazosy, a nie Tezos

Jeśli to wolny rynek ma określić, ile NFT w grze Ubisoftu powinny być warte, to rozbieżność zdań jest obecnie ogromna. W ofercie są też hełmy, ale tych na razie nikt nie sprzedaje.

Objkt jest tylko jednym z rynków wymiany tokenów, gdzie przedmioty mogą się pojawić, ale zapewne największym - jeśli mowa o kryptowalucie Tezos, na której bazuje inicjatywa Ubisoft Quartz.

Francuski wydawca jest obecnie na najbardziej zaawansowanym etapie, jeśli mowa o implementacji technologii NFT w grach. Nie brakuje naśladowców, choć - jak pokazał przykład wycofania się z pomysłu w przypadku Stalkera 2 - fani są dość wrogo nastawieni.

Read this next