Forza Horizon 4 Poradniki

Forza Horizon 4 - Horizon Life: tryby i opcje

Dołączamy do rozgrywki wieloosobowej i bawimy się z przyjaciółmi.

Forza Horizon 4 umożliwia zarówno rozgrywkę solo, jak i w trybie wieloosobowym - Horizon Life. Drugi wariant pozwala na zabawę w większej liczbie aktywności i wyścigów, zaś niektóre osiągnięcia można uzyskać tylko podczas gry multiplayer.

Forza Horizon 4 - zapomniane wozy: wszystkie garaże (mapa)

Odnajdujemy garaże z zapomnianymi samochodami.

W Forza Horizon 4, wzorem poprzednich odsłon cyklu, mamy za zadanie odnaleźć ukryte garaże z zapomnianymi wozami. Są to unikalne auta niemożliwe do kupienia w salonie, choć można na nie trafić w domu aukcyjnym, gdzie społeczność gry wystawia pojazdy na sprzedaż.

Forza Horizon 4 - dom aukcyjny, kupowanie i sprzedawanie samochodów

Nabywamy nowe auta w salonie i licytujemy na aukcjach.

W Forza Horizon 4 dostępnych jest ponad 450 samochodów. Wiele pojazdów można nabyć w salonie wydając zarobione w grze kredyty. Aby uzupełnić kolekcję o auta niedostępne w sklepie, możesz liczyć na łut szczęścia podczas losowań Wheelspin albo skorzystać z oferty domu aukcyjnego.

Forza Horizon 4 - lista osiągnięć

Odblokowujemy wszystkie osiągnięcia w grze.

W Forza Horizon 4 do odblokowania mamy pięćdziesiąt pięć osiągnięć. Zdobycie kompletu punktów Gamerscore nie jest szczególnie skomplikowane, zaś niektóre achievmenty wbijają się same wraz z postępami w grze. Kilka z nich wymaga od nas większej uwagi i poświęconego czasu.

Forza Horizon 4 - rodzaje wyścigów i aktywności pobocznych

Typy zawodów, warianty zabawy i aktywności opcjonalne.

Forza Horizon 4 oferuje sześć różnych serii wyścigów, cztery serie fabularyzowanych zawodów Historie oraz cztery rodzaje działań pobocznych. Aby wziąć udział w danej zabawie, musimy najpierw dotrzeć do konkretnego miejsca startu wyścigu lub innej aktywności.

W Forza Horizon 4 istnieje dwanaście posiadłości, które możemy nabyć. Ich koszt jest różny w zależności od lokalizacji. Niektóre budynki odblokowują także specjalne bonusy, takie jak możliwość szybkiej podróży w dowolne miejsce na mapie czy też dodatkowe losowania Wheelspin. Co więcej, kupno Zamku Bamburgh jest konieczne do skompletowania kolekcji zapomnianych wozów.

Forza Horizon 4 - tuning, ustawienia samochodu

Zwiększamy osiągi samochodów i dostosowujemy je do wymagań trasy.

Forza Horizion 4, wzorem poprzednich odsłon cyklu, pozwala na modyfikację poszczególnych parametrów części auta, dzięki czemu możemy dostosować pojazd do warunków panujących na trasie. Choć początkowo poszczególne opcje mogą wydawać się niezrozumiałe dla osób nie mających wiele wspólnego z motoryzacją, to w rzeczywistości tuning nie jest aż tak skomplikowany.

Forza Horizon 4 - ustawienia poziomu trudności

Dostosuj parametry asyst i zachowanie przeciwników do swoich umiejętności.

W grze Forza Horizon 4 przed każdym wyścigiem masz możliwość dostosowania poziomu trudności do własnych potrzeb. W zakładce „Konfiguracja wyścigu” możesz nie tylko określić jak inne drivatary będą zachowywać się na torze, ale również włączyć lub wyłączyć AI pomagającą lepiej kierować pojazdem.

Forza Horizon 4 - poradnik i najlepsze wskazówki

Porady ogólne, obsługa, tuning, znajdźki i sekrety.

Witamy w poradniku do Forza Horizon 4. W naszej publikacji znajdziecie informacje dotyczące mechaniki gry, tuningu samochodów oraz garść porad ogólnych. Oprócz tego, zawarliśmy w nim również lokalizacje wszystkich znajdziek i wyzwań, czekających na odkrycie podczas eksploracji dużej mapy.

Forza Horizon 4 - lista samochodów

Wszystkie auta z całego świata.

Forza Horizon 4 jest dostępna od 2 października. Zaoferowała więcej aut niż poprzednia odsłona cyklu, a także - po raz pierwszy - modele Porsche dostępne od premiery.