Forza Horizon 4

Forza Horizon 4 urzeka, przyciąga i nie pozwala odejść od ekranu - zapewnia dziesiątki godzin świetnej rozgrywki w sprawdzonej formule.

Forza Horizon 4 - Microsoft usuwa dwie emotki tańca z gry

W obawie przed ewentualnymi pozwami?

Najnowsza aktualizacja do Forza Horizon 4 usunęła z gry dwie emotki - Carlton i Floss. Choć Microsoft nie wypowiedział się na temat przyczyny decyzji, oba tańce były obiektem rozpraw sądowych między twórcami Fortnite a osobami roszczącymi prawo do układów (dzięki, Kotaku).

Kolejna część wyścigowej serii z otwartym światem - Forza Horizon 4 - debiutuje już dziś, 2 października, na PC z Windows 10 i Xbox One. Przygotowaliśmy listę ofert w wybranych sklepach. Możemy kupić samą grę lub zestaw wraz z konsolą.

Digital FoundryTryb 60 klatek w Forza Horizon 4 na Xbox One X to wielkie osiągnięcie

Z kolei natywne 4K pokazuje piękno oprawy w pełnej krasie.

Playground Games specjalizuje się w tworzeniu żywych, różnorodnych krajobrazów - i Forza Horizon 4 nie jest tu wyjątkiem. Xbox One X oferuje dwa, niezwykle atrakcyjne sposoby na zwiedzanie niesamowitego świata gry. Po raz pierwszy w historii, seria Horizon daje użytkownikowi konsoli wybór pomiędzy rozdzielczością 4K przy 30 klatkach na sekundę, a nowym trybem wyższej wydajności, który zapewnia rozgrywkę w solidnych 60 klatkach. Jest to długo oczekiwana funkcja. Taka płynność jest od dawna podstawą serii Forza Motorsport, ale w Horizon na konsolach była niedostępna - aż do teraz.

Forza Horizon 4 - Recenzja

RekomendacjaForza Horizon 4 - Recenzja

Fenomenalna część kultowej serii.

Na pierwszy rzut oka Forza Horizon 4 nie różni się za bardzo od poprzedniej części serii. To jednak tylko pozory, które rozwiewane są systematycznie, wraz z kolejnymi godzinami zabawy. Należy także zaznaczyć, że już dwie ostatnie odsłony cyklu ocierały się o doskonałość, więc podobieństwo do poprzedników absolutnie nie jest czymś złym.

Forza Horizon 4 stawia na mocny początek, w którym jesteśmy bardzo szybko przeprowadzeni przez możliwości stawiane przez zmienne pory roku. Po prezentacji i kilku wyścigach wydaje się, że cała wirtualna Wielka Brytania stoi przed nami otworem. Nic bardziej mylnego - zanim zostaniemy zaproszeni na pierwszy festiwal, czeka nas kolejny etap.

Polega na ukończeniu kilku rodzajów wyścigów, co stanowi pewnego rodzaju prolog. Przy okazji wygrywając wyścigi i rozbijając tablice zbieramy tzw. punkty wpływu. Po zdobyciu ich określonej liczby następuje zmiana pory roku. Taki proces przechodzimy czterokrotnie, co zajmuje łącznie nawet 5-6 godzin. Dopiero wtedy rozpoczyna się „właściwa” gra.

Czytaj więcej...

Forza Horizon 4 otrzyma edytor tras

W darmowej aktualizacji.

Studio Playground Games ujawniło plany związane z popremierowym rozwojem gry Forza Horizon 4. Deweloperzy poinformowali, że 25 października wydadzą darmową aktualizację wprowadzającą do tytułu edytor tras.

Forza Horizon 4 - demo jeszcze dziś

AKTUALIZACJA: demo już dostępne.

Aktualizacja [18:20] Wersja demonstracyjna gry jest już dostępna na konsole Xbox One i komputery osobiste. Wystarczy odnaleźć kartę produktu w Microsoft Store lub skorzystać z linka do karty w poniższej informacji.

Forza Horizon 4 - wymagania na PC

Niższe niż poprzedniej części.

W sklepie Microsoftu opublikowano oficjalne wymagania dla debiutującej 2 października Forzy Horizon 4. Twórcy gry zapowiadali, że nowa odsłona wyścigowej serii będzie wymagała słabszych podzespołów niż Forza Horizon 3. Deweloperzy dotrzymali obietnicy.

Forza Horizon 4 z obsługą trybu HDR na PC

W planach „szereg nowych ustawień graficznych”.

W rozmowie z serwisem PC Gamer dyrektor artystyczny w studiu Playground Games - Benjamin Penrose - ujawnił nowe detale na temat Forza Horizon 4 w wersji PC. Wydanie zaoferuje między innymi tryb HDR.

Forza Horizon 4 - mapa odtworzona przez internautów

Porównanie z mapami poprzednich części.

Podczas zorganizowanego kilka dni temu długiego pokazu rozgrywki z Forzy Horizon 4, zaprezentowano również mapę gry. Choć nie znajdziemy ujęcia z całym światem, internauci postanowili złączyć skrawki w całość. Przygotowali też porównanie z poprzednimi odsłonami cyklu.

Forza Horizon 4 - gameplay prezentuje jazdę latem

Forza Horizon 4 - gameplay prezentuje jazdę latem

Oraz opcje personalizacji i rozgrywkę w pojedynkę.

We wtorkowy wieczór studio Playground Games zorganizowało internetową prezentację, w trakcie której pokazano nowe fragmenty rozgrywki z gry Forza Horizon 4. Gameplay skupia się na jeździe latem.

We wspomnianym okresie przez większość czasu gracze doświadczą słonecznej pogody. Deweloperzy podkreślają jednak, że nie zabraknie opadów deszczu i burz, które pojawią się w losowych momentach.

Autorzy zaznaczają, że poszczególne rodzaje aktywności i konkurencji dostępne będą we wszystkich okresach, czyli wiosną, latem, jesienią i zimą. Pory roku - zmieniające się raz na tydzień - wpłyną jednak w określony sposób na prowadzenie danego wozu.

Czytaj więcej...

Forza Horizon 4 - ujawniono częściową listę pojazdów

Dzięki udostępnionym przedwcześnie plikom gry.

W miniony weekend część graczy, którzy złożyli zamówienie przedpremierowe na Forzę Horizon 4 w wersji PC, otrzymali możliwość pobrania danych gry. Dzięki temu odkryto samochody, jakie trafią do tytułu.