Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

[PLOTKA] Forza Horizon 5 osadzona w Japonii, wyciekła mapa

Prośby fanów wysłuchane?

  • Forza Horizon 5 może przenieść nas do Japonii
  • W internecie znalazły się zdjęcia map

W sieci pojawiło się kilka zdjęć przedstawiających rzekomo mapę kolejnej odsłony Forza Horizon. Z grafik wynika, że grę osadzono w Japonii.

Na początek przyjrzyjmy się obrazkom. To dwa zdjęcia i mapa w nieco lepszej jakości:

Jak zwykle w przypadku niepotwierdzonych przecieków, historia obrazków jest dość skomplikowana. Zgodnie z wpisem użytkownika Reddita, niewyraźne zdjęcia map wykonano podczas Microsoft Developer Conference 2020, czyli spotkaniu dla twórców gier, na którym w ograniczonym gronie prezentuje się szczegóły powstających produkcji.

Grafiki trafiły następnie na podstronę forum Reddit poświęconą Forza Horizon, gdzie moderacja usunęła je rzekomo w przeciągu godziny. Wylądowały także na serwerze serii Forza na Discordzie, na którym przetrwały podobno zaledwie tylko kilka sekund, co ma stanowić o ich autentyczności. Źródło trzeciego obrazka nie jest znane, ale również krąży aktualnie po sieci.

„Z tego, co wiem, to nie są zdjęcia finalnej wersji mapy, tylko tymczasowe grafiki świata, który zostanie niedługo zapowiedziany” - twierdzi użytkownik Reddita, który opisał historię obrazków. „Jednakże kształt mapy będzie podobno taki sam”.

Fani „Tokio Drift” mogą się szykować?

Gracze wyliczyli, że wielkość mapy Japonii wynosi ok. 96 km kw. Dla porównania, w Forza Horizon 4 zwiedzaliśmy świat o powierzchni 71 km kw.

Tradycyjnie zalecamy podejść do powyższych niepotwierdzonych informacji z odpowiednią dozą sceptycyzmu. Tego rodzaju mapy nietrudno spreparować.

Według nieoficjalnych informacji, nowa część samochodowej serii od studia Playground Games zadebiutuje w 2021 roku.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze