Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza Horizon 4 - dom aukcyjny, kupowanie i sprzedawanie samochodów

Nabywamy nowe auta w salonie i licytujemy na aukcjach.

W Forza Horizon 4 dostępnych jest ponad 450 samochodów. Wiele pojazdów można nabyć w salonie wydając zarobione w grze kredyty. Aby uzupełnić kolekcję o auta niedostępne w sklepie, możesz liczyć na łut szczęścia podczas losowań Wheelspin albo skorzystać z oferty domu aukcyjnego.

Samochody, jakich nie możemy kupić w salonie to także zapomniane wozy, które mamy szansę odnaleźć jedynie w momencie, gdy usłyszymy pogłoskę o ich potencjalnej lokalizacji. Wiele aut ze specjalnej edycji Forza nabywamy za pośrednictwem sklepu #Forzathon - jego oferta zmienia się co tydzień.

Posiadacze przepustki samochodowej mogą cieszyć się dostępem do nowych aut dodawanych cyklicznie do gry. Osoby nie posiadające karnetu nadal są w stanie nabyć najnowsze pojazdy korzystając z aukcji społeczności Forza Horizion 4 - o ile ktoś zdecyduje się je sprzedać.

Aby zakupić pojazd, należy udać się do dowolnej wykupionej posiadłości. Z poziomu menu domostwa wybieramy zakładkę Salon (1 na poniższym obrazku), a następnie Pokaż wszystko (2 na poniższym obrazku).

Możesz teraz dowolnie przeglądać dostępne auta (3) w salonie. Wybierz interesującą cię pozycję i naciśnij przycisk A (4), aby przejść do projektów społeczności. Jeśli żaden nie przypadł ci do gustu, możesz wybrać jednolity kolor. Następnie potwierdź decyzję przyciskiem Kup (5).

Dom aukcyjny - jak licytować?

Dom aukcyjny daje szansę na nabycie pojazdów po okazyjnych cenach. Społeczność gry często pozbywa się niechcianych samochodów, często po niższej kwocie niż w salonie. Jeśli posiadasz niepotrzebne auto, możesz wystawić je na aukcję i zarobić nieco kredytów.

Aukcje dostępne są z poziomu menu posiadłości - wystarczy przejść do zakładki Dom aukcyjny (1). Możesz przejrzeć licytacji rekomendowane przez grę (2) albo skorzystać z wyszukiwarki (3), by znaleźć interesującą cię pozycję. W menu masz szansę również rozpocząć własną aukcję (4).

Gdy już wybierzesz interesujące cię pojazd, wybierz opcję licytuj (5), a następnie potwierdź działanie (6). Jeśli chcesz od razu zakupić samochód bez brania udziału w licytacji, wybierz opcję wykup. Warto jednak pobawić się nieco z konkursem ofert - można wiele zaoszczędzić.

Aby wystawić auto pod młotek, wybierz z menu odpowiednią opcję i zadecyduj, który pojazd z kolekcji (7) chcesz sprzedać, a następnie wystaw samochód na aukcję (8). W kolejnym oknie możesz ustalić cenę początkową, cenę wykupu oraz długość trwania aukcji. Gdy już wszystko dopasujesz według własnych preferencji, potwierdź operację (9)


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Forza Horizon 4

Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze