Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza Horizon 4 - Microsoft usuwa dwie emotki tańca z gry

W obawie przed ewentualnymi pozwami?

Najnowsza aktualizacja do Forza Horizon 4 usunęła z gry dwie emotki - Carlton i Floss. Choć Microsoft nie wypowiedział się na temat przyczyny decyzji, oba tańce były obiektem rozpraw sądowych między twórcami Fortnite a osobami roszczącymi prawo do układów (dzięki, Kotaku).

W produkcji studia Playground Games kierowcy wybierają emotki, których awatar użyje w określonych momentach - na przykład po wygraniu wyścigu.

Carlton pozwala wykonać taniec Alfonsa Ribeira, zaprezentowany w serialu „Bajer z Bel-Air”. Aktor oskrażył Epic Games za bezprawne użycie układu w Fortnite w grudniu ubiegłego roku.

Floss to charakterystyczne ruchy pierwotnie wykonane przez celebrytę Russella Horninga, szerszej publiczności znanego jako Backpack Kid. Matka nastolatka również wstąpiła na drogę sądową z twórcami sieciowej strzelanki w grudniu.

Niektóre z emotek bazujących na popularnych tańcach pozostały w grze. Mowa chociażby o układzie wykonywanym przez rapera Drake'a w teledysku do utworu „Hotline Bling”.

Oprócz wspomnianych osób, pozew w stronę Epic Games skierował też raper 2 Milly oraz matka Orange Shirt Kid, czyli młodzieńca, którego taniec trafił do Fortnite ze względu na prośby społeczności.

Zobacz: Forza Horizon 4 - poradnik i najlepsze wskazówki

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze