Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forspoken - poradnik i najlepsze porady

Mechanika, czary i najważniejsze wskazówki.

Witajcie! Przed wami poradnik do Forspoken. Utrzymany w klimatach fantasy tytuł łączy elementy gatunków action-RPG oraz strzelanki. Wcielamy się w postać Frey Holland, która jako porzucone dziecko wychowywała się na ulicach Nowego Jorku. Pewnego dnia znajduje w opuszczonym lombardzie magiczną bransoletę, która przenosi ją do magicznego świata Athia.

Władając teraz potężną magią, Frey poszukuje sposobu na powrót do domu. Aby uciec, bohaterka musi pokonać cztery Tanty - potężne czarodziejki, które dawniej chroniły krainę przed złem, ale pogrążone w szaleństwie sprowadziły na nią kataklizm.

Życzymy miłej lektury i dobrej zabawy w poznawaniu tajemnic świata Forspoken!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Mechanika

W tej sekcji znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące mechanik w grze.


Świat gry

Poniżej opisujemy najważniejsze elementy świata gry, na które natkniecie się podczas przemierzania świata Athia


Interfejs i wskazówki

Poniżej znajdziecie opis wszystkich elementów interfejsu, jakie widoczne są na ekranie podczas zabawy w Forspoken.

 1. Liczba posiadanych apteczek
 2. Pasek kondycji
 3. Pasek zdrowia
 4. Aktualnie wybrany czar główny
 5. Aktualnie wybrany czar dodatkowy
 6. Aktualnie wybrany czar specjalny
 7. Naładowanie czaru specjalnego - trójkąt się wypełnia
 8. Wskaźnik celu i odległość
 9. Pasek zdrowia wroga
 10. Wskaźnik podatności/odporności wroga na dany czar
 11. Pasek combo

Wskazówki na start

- W grze nie musicie walczyć z żadnym przeciwnikiem, o ile nie wymaga tego cel zadania. Wystarczy po prostu zignorować wroga i ruszyć przed siebie. Stracicie jednak wówczas okazję do zdobycia punktów doświadczenia.

- Dostępne zadania poboczne (detours) zmieniają się w każdym rozdziale. Nie zapomnijcie o wykonaniu dostępnych aktywności przed kontynuacją wątku głównego.

- Regularnie zatrzymujcie się w schroniskach (refuges). Nie tylko odnowicie zdrowie bez zużywania lekarstw, ale też przyjmiecie nowe wyzwania ulepszające czary i odkryjecie kolejne lokacje dzięki mapom na piedestale.

- Zabawę można kontynuować po przejściu wątku fabularnego. Możecie dokończyć pominięte aktywności, ale też dostaniecie dostęp do całkowicie nowych zadań.

- Przeciwnicy są odporni lub wrażliwi na określone rodzaje magii. Często zmieniajcie używane czary, aby zadać przeciwnikom najwyższe możliwe obrażenia.

- W każdym rozdziale zajrzyjcie do tawerny w mieście Cipal i zagrajcie w kości. Wylosowany symbol zapewni stały bonus do statystyk.

- Podczas walki i wędrówek zdobędziecie sporo surowców. Należy pamiętać o regularnym powracaniu do stołu rzemieślniczego i ulepszaniu ekwipunku

- W segmentach zakładających badanie danego pomieszczenia, zawsze wejdźcie w interakcję ze wszystkimi dostępnymi przedmiotami. Obejrzenie wszystkiego zapewnia dodatkowe punkty doświadczenia.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze