Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forspoken zabiło Luminous Productions. Studio przestaje istnieć

Zostanie wchłonięte przez Square Enix.

Luminous Productions kończy samodzielną działalność, z mało imponującym dorobkiem. Twórcy Final Fantasy 15 i Forspoken zostaną wchłonięci przez szersze struktury Square Enix, a nazwa studia przejdzie do historii.

Do zmiany dojdzie 1 maja, a do tego czasu deweloperzy - jak zapewniają na Twitterze - „koncentrują się w stu procentach” na drugiej z wymienionych pozycji. „Pracujemy obecnie nad ogłoszoną wcześniej aktualizacją, która poprawi ogólną wydajność, a także nad DLC pod tytułem In Tanta We Trust, zaplanowanym na lato” - czytamy dalej. „Dziękujemy za waszą cierpliwość i wsparcie!”.

„Gdy zakładaliśmy Luminous Productions w 2018 roku, nasza wizja zakładała tworzenie gier AAA, które łączyłyby technologię i sztukę, by dostarczyć całkiem nowe doświadczenia” - wyjaśniają twórcy, którzy przygotowali standardowe, japońskie RPG (Final Fantasy 15) oraz mało innowacyjną grę w otwartym świecie (Forspoken).

„Możliwość zrealizowania tej wizji była spełnieniem marzeń” - dodają. Za największe osiągnięcie studia uznać można zapewne silnik Luminous Engine, choć ten napędził wyłącznie dwie wspomniane produkcje i nie przysłużył się szerszemu Square Enix, pomimo imponujących możliwości. Nie jest obecnie jasne, czy w obliczu zakończenia samodzielnej działalności przez studio technologia będzie dalej rozwijana.

„To połączenie jest częścią działań mających na celu dalsze wzmocnienie konkurencyjności studiów deweloperskich firmy” - wyjaśnia wydawca w osobnym komunikacie. „Luminous Productions posiada nie tylko możliwości tworzenia tytułów AAA, ale także wiedzę techniczną w takich dziedzinach, jak tworzenie silników gier. Połączenie podmiotów zwiększy więc możliwości w zakresie tworzenia wysokiej jakości gier”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Forspoken

PS5, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze