Skip to main content

Hi-Fi Rush zarabia na Steamie lepiej niż Forspoken - mimo sporej różnicy cen

Kolorowy hit.

Kolorowe Hi-Fi Rush wypracowało w ubiegłym tygodniu przychody na Steamie większe niż Forspoken, inny wydany niedawno tytuł. Stało się tak, choć pierwsza z wymienionych gier kosztuje ponad połowię mniej.

Takie wnioski można wysnuć na podstawie listy sprzedaży, publikowanej co tydzień przez Steam. Hi-Fi Rush znalazło się na ósmej lokacie, podczas gdy najnowszego hitu od Square Enix wcale nie ma w pierwszej dziesiątce.

Zestawienie ułożone jest właśnie według przychodów, a nie liczby egzemplarzy. Stąd na pierwszym miejscu już od jakiegoś czasu znajduje się drogi Steam Deck, przed zamówieniami przedpremierowymi na Hogwarts Legacy.

Ten ostatni fakt działa na korzyść Forspoken. Trzeba bowiem zauważyć, że Hi-Fi Rush ujawniono i wydano tego samego dnia, więc nie było czasu na pre-ordery. Tymczasem grę akcji od Square Enix można było zamawiać przez długi czas przed debiutem, generując przychody już wcześniej.

Mimo tego, rytmiczna strzelanka kosztuje 30 dolarów, więc musi sprzedać ponad dwa egzemplarze, by dorównać jednej kopii Forspoken, wycenionego na 70 dolarów. Różnica jest jeszcze większa, jeśli spojrzeć na regionalne ceny. Dla przykładu, w Polsce jest to 129 złotych kontra 339 zł.

Nie bez znaczenia są zapewne oceny. Japoński projekt był szeroko promowany przed premierą i po debiucie raczej rozczarował. Oceny na Steamie są obecnie „mieszane”. Tymczasem Hi-Fi Rush pojawiło się w środę „znikąd” i podbiło serca graczy. Noty są „przytłaczająco pozytywne”.

Oba tytuły to także interesujący pojedynek konsolowych wyłączności. Forspoken dostępne jest tylko na PlayStation 5, a drugi z opisywanych tytułów - na Xbox Series X/S. W przypadku tych urządzeń nie wiemy jednak nic na temat wyników sprzedaży.

Read this next