Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forspoken - magiczny parkour i zmiana trybów

Metody poruszania się.

Magiczny Parkour to główny sposób poruszania się w Forspoken i jedna z najważniejszych mechanik produkcji. Sposób aktywacji przyspieszenia może jednak nie wszystkim przypaść do gustu, więc na tej stronie wyjaśniamy, jak zmienić tryb działania parkouru.

Na domyślnych ustawieniach, po kliknięciu kombinacji odpowiedzialnej za przyspieszenie (kółko), Frey będzie biegła, łapała się krawędzi i odbijała od powierzchni tak długo, aż czar się nie wyładuje. Z tego względu może być to kłopotliwe, jeśli chcemy na przykład wykonać jakiś precyzyjny manewr.

W opcjach dostępności gry (accessibility settings) możemy przestawić zmienną Magic Parkour Sprinting na opcję „toggle”, dzięki której w każdym momencie mamy możliwość przerwania biegu, wciskając lewą gałkę (L3).

Jeśli chcemy powrócić do wcześniejszych ustawień, możemy to zrobić z poziomu tego samego menu, przywracając zmienną do opcji „default”.

Następnie: Forspoken - detours, events: czy trzeba wykonywać zadania poboczne

Spis treści: Forspoken - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Forspoken - Pilgrim’s Refuges, ogniska: gdzie odpoczywać

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze