Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Frey dostanie prequel. Forspoken: In Tanta We Trust z datą premiery

Wielki powrót?

Poznaliśmy oficjalną datę premiery Forspoken: In Tanta We Trust. Dodatek trafi na PC oraz PlayStation 5 już 26 maja 2023 roku.

Rozszerzenie opowie o wydarzeniach, które miały miejsce 25 lat przed historią z oryginału. Znów wcielimy się w Frey, by wziąć udział w legendarnej bitwie, która doprowadziła ostatecznie do zniszczenia krainy Athii. Towarzyszką bohaterki będzie znana fanom Tanta Cinta. Dodatek zmierza na PC oraz konsole PS5.

Prócz nowej opowieści otrzymamy także dodatkowe elementy rozgrywki. Frey nauczy się kolejnych zaklęć i rozszerzy swoje zdolności w sztuce parkour. Na więcej szczegółów i zwiastun musimy jednak jeszcze poczekać. Na ten moment otrzymaliśmy jedynie datę premiery wraz z plakatem.

In Tanta We Trust będzie prawdopodobnie pierwszym i ostatnim dodatkiem do Forspoken. Przypomnijmy, że słabe wyniki finansowe produkcji sprawiły, że Square Enix zadecydowało o zakończeniu działalności studia Lominous Productions. Zespół odpowiedzialny za grę zostanie wchłonięty przez wydawcę 1 maja. Przyszłość marki nie zapowiada się więc na zbyt kolorową.

Sprzedaż rozczarowała, co postrzegamy jako spore zagrożenie dla naszych przychodów w całym roku fiskalnym, nawet jeśli ostateczne wnioski wyciągnąć będzie można po premierach nowych gier w lutym i w marcu” - mówił Yosuke Matsuda, dyrektor generalny Square Enix.

Forspoken ukazało się 24 stycznia 2023 roku i zebrało raczej mieszane opinie. Krytyka graczy spadła głównie na niewystarczająco ciekawą opowieść, powtarzalny system walki oraz „martwy” otwarty świat. Tytuł zebrał ostatecznie 64 punkty w serwisie Metacritic.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Read this next