Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja Forspoken popsuła grę na PC

Biedna Frey.

Ostatnia duża produkcja Square Enix nie cieszy się dobrą passą. Do szeregu problemów trapiących Forspoken dołączył ostatni patch, który wywołuje masę błędów na PC.

Aktualizacja 1.002 wydana na PC miała poprawić HDR oraz działanie gry na Steam Decku, a także wprowadzić szereg mniejszych usprawnień. Wygląda jednak na to, że łatka zepsuła znacznie więcej, niż naprawiła, a gracze donoszą o nowych kłopotach z wydajnością, a nawet o przypadkach całkowitego zawieszania się systemu i konieczności restartowania komputera.

Niektórzy użytkownicy Steama sugerują, że po aktualizacji Forspoken zaczęło zużywać znacznie więcej zasobów procesora (wykorzystanie osiąga momentami 100%), co przy i tak wysokich wymaganiach systemowych doprowadza komputery wielu osób do granic możliwości. Objawia się to wzmożonym zacinaniem animacji oraz wspomnianym zawieszaniem systemu.

Do czasu wydania hotfixa lub kolejnej łatki, gracze sugerują zweryfikować pliki gry za pośrednictwem Steama i zaktualizować sterowniki do najnowszych wersji, co w większości przypadków pomaga zażegnać problemy, przynajmniej tymczasowo. Jeden z użytkowników Reddita sugeruje też podmianę wtyczki DLSS na nowszą w katalogu gry.

Na tym jednak nie koniec błędów. Sporo osób zgłasza, że Forspoken przestało wykrywać niektóre pady, przez co mogą obecnie grać jedynie za pomocą myszy i klawiatury. Czasami pomaga zmiana rodzaju kontrolera na inny, na przykład pada od Xboxa na kontroler Nintendo. Można też spróbować dokonać ponownej konfiguracji ustawień Steama i zresetować aplikację.

Choć gracze znaleźli tymczasowe rozwiązania, nadal musimy czekać na oficjalną aktualizację. Nowe problemy nakładają się na dość nieciekawą sytuację najnowszej gry Square Enix, która nie tylko zbiera nie najlepsze oceny, ale też generuje rozczarowujące przychody.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Forspoken

PS5, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze