Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forspoken - Pilgrim’s Refuges, ogniska: gdzie odpoczywać

Schroniska i ich funkcje.

Przemierzając magiczny świat Athia w Forspoken możemy od czasu do czasu natknąć się budynku, przypominające małe kaplice. Są to schroniska (Pilgrim’s Refuges) i możemy w nich wykonać kilka przydatnych czynności. Jeśli nie ma takiego budynku w pobliżu, Frey umie też rozpalać ogniska. Na tej stronie wyjaśniamy działanie schronów.


Na tej stronie:


Pilgrim’s Refuges

Każde schronisko posiada dokładnie taki sam układ pokoi i mebli, nie wszystkie mogą być dostępne. Zwykle jednak znajdziemy tam stół warsztatowy (1), pulpit (2), na którym czasem znajdziemy mapę okolicy, biblioteczkę (3) oraz łóżko (4).

Stół warsztatowy pozwala tworzyć przedmioty i ulepszać ekwipunek, mapa doda do naszej nawigacji nowe znaczniki lokacji, biblioteczka pozwala podjąć się wyzwań ulepszających czary, a łóżko umożliwia odpoczynek regenerujący zdrowie.

Poza tym w środku możemy też znaleźć apteczki, zasoby i notatki zawierające dodatkowe informacje o świecie gry.


Ogniska (Camp)

Jeśli akurat nie przebywamy w pobliżu żadnego schroniska, to Frey potrafi także rozpalać ogniska. Do wykrzesania ognia będziemy potrzebowali przedmiotu Firewood, który możemy znaleźć w różnych miejscach świata gry. Możemy nosić przy sobie maksymalnie trzy kawałki.

Aby rozpalić ognisko, musimy znaleźć dość płaski teren i przytrzymać przycisk w dół na d-padzie kontrolera. Spowoduje to pojawienie się „ducha” ogniska, który możemy ustawić w dogodnej lokacji.

Przy ognisku mamy dostęp jedynie do dwóch opcji - craftingu oraz odpoczynku. Analogicznie jak w wypadku schronisk, crafting pozwala tworzyć oraz ulepszać przedmioty, natomiast odpoczynek regeneruje zdrowie bohaterki, bez konieczności zużywania apteczek.

Następnie: Forspoken - magiczny parkour i zmiana trybów

Spis treści: Forspoken - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Forspoken - Locked Labirynth: podziemia, do czego służą

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze