Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forspoken - odblokowanie nowych czarów

Pozyskiwanie zaklęć.

Aby bezproblemowo kontynuować rozgrywkę w Forspoken. Frey musi nieustannie rozwijać swój wachlarz umiejętności poprzez zdobywanie nowych czarów. Na tej stronie wyjaśniamy, jak odblokować nowe zaklęcia.


Na tej stronie:


Kupowanie zaklęć i mana

Podstawową metodą kupowania zaklęć jest przejście do naszego drzewka umiejętności (zakładka Magic w menu). Zobaczymy tam zdolności w kolorze szarym, czyli zablokowane. Aby odblokować czar należy przytrzymać nad nim przycisk X.

Walutą do odblokowywania zaklęć jest mana, którą możemy pozyskać na dwa sposoby: awansując na wyższy poziom, przechodząc przez skupiska many porozrzucane po świecie gry albo sprzedając nieużywane zaklęcia - przy tej ostatniej opcji należy jednak pamiętać, że nie wszystkie zaklęcia można sprzedać.


Magiczne źródła (Founts of Blessing)

Niektórych zaklęć w drzewku umiejętności nie można kupić za pomocą many. Aby je pozyskać, musimy wejść do magicznego źródła. Uruchomi się wówczas krótka animacja, po której nowe zaklęcie zostanie automatycznie odblokowane, bez konieczności przeznaczania na to zasobów many. Lokację wymaganego źródła zobaczymy w opisie czaru.


Pokonywanie Tant

Ostatnią metodą na pozyskanie zaklęć, a w zasadzie całego nowego drzewka zdolności, jest kontynuowanie kampanii fabularnej i pokonywanie kolejnych władczyń Athii. Zabijając Tantę, pozyskamy zestaw nowych umiejętności, związanych z władanym przez nią żywiołem. Trzeba jednak pamiętać, że podobnie jak ze zdolnościami Frey, nie każdy czar będzie od początku dostępny i trzeba go odblokować maną lub wizytą w źródle.

Następnie: Forspoken - ulepszanie zaklęć, wyzwania

Spis treści: Forspoken - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Forspoken - tworzenie i ulepszanie przedmiotów, dodawanie efektów

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze