Skip to main content

Forspoken - detours, events: czy trzeba wykonywać zadania poboczne

Możliwość pominięcia side-questów.

Forspoken posiada dość specyficzne zadania poboczne, które nie każdemu mogą przypaść do gustu. Zwykle odbiegają projektem od wątku głównego, polegającego głównie na odległych podróżach i starciach z przeciwnikami. Na tej stronie wyjaśniamy, czy trzeba wykonywać zadania poboczne.


Na tej stronie:


Jakie side-questy znajdziemy w grze

Aktywności opcjonalne w Forspoken nazwane są „detours”, chociaż można pod nie podciągnąć także „events”. Detours to dłuższe zadania, niejednokrotnie wymagające od nas podążania za wskazaną postacią, słuchania licznych dialogów lub poszukiwania wskazanego przedmiotu. Za ukończenie zadania otrzymujemy doświadczenie, a czasem przydatne przedmioty. Oznaczone są na mapie ikoną przypominającą odwrócony wykrzyknik.

Events z kolei są nie tyle zadaniami, co raczej pomniejszymi interakcjami pomiędzy Frey, a innymi mieszkańcami świata Athia. Oznaczone są mapie ikoną znaku zapytania, ale po podejściu do wskazanej osoby lub obiektu zobaczymy znak wykrzyknika. Zwykle wymagają od nas tylko posłuchania dialogu lub wybrania odpowiedzi na zadane pytanie spośród kilku dostępnych opcji. Za wykonanie takiej akcji zostaniemy nagodzeni niewielką liczbą punktów doświadczenia.

Większość zadań pobocznych i wydarzeń znajdziemy na terenie miasta Cipal. Warto zaznaczyć, że gra zalicza do detours także aktywności poza miastem, takie jak Locked Labirynths, czy oczyszczanie konkretnego obszaru z wrogów.


Czy robienie misji pobocznych jest konieczne

Aktywności poboczne nie są wymagane do ukończenia gry. Jednak jeśli chcemy przejść tytuł na 100 procent, to musimy się upewnić, że zrobiliśmy wszystkie możliwe side-questy i wysłuchaliśmy wszystkich konwersacji. Trzeba także pamiętać, że dostępne zadania zmieniają przy okazji ważnych wydarzeń w grze (głównie na początku każdego nowego rozdziału).

Wówczas jedne przestają być dostępne, a odblokowujemy nowe. Także jeśli zamierzamy ukończyć całą grę za jednym podejściem, to przed rozpoczęciem nowego rozdziału upewnijmy się, że wykonaliśmy wszystkie poboczne cele.

Następnie: Forspoken - gear, nails: ulepszanie postaci

Spis treści: Forspoken - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Forspoken - magiczny parkour i zmiana trybów

Zobacz także