Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bez zaskoczenia, sprzedaż Forspoken wypadła poniżej oczekiwań wydawcy

Square Enix przyznaje się do wpadki.

Square Enix przyznało, że premierowa sprzedaż Forspoken była rozczarowująca, co zapewne nie będzie większą niespodzianką dla osób śledzących losy gry akcji od Luminous Productions.

Tytuł ukazał się 24 stycznia, a w serwisie Metacritic może obecnie pochwalić się średnią ocen na poziomie 64 proc. na PlayStation 5 oraz 63 procent na PC. Nadal brzmi raczej hojnie, zwłaszcza na tej drugiej platformie, gdzie natkniemy się na znacznie więcej problemów technicznych. Widać to w opiniach użytkowników: średnia 1,8 na komputerach osobistych oraz 3,5 na konsoli Sony.

Na początku lutego dyrektor generalny Square Enix - Yosuke Matsuda - rozmawiał z inwestorami w Japonii, po ogłoszeniu najnowszych wyników finansowych. Teraz zapis rozmowy pojawił się w sieci także w języku angielskim, ujawniając informacje na temat sprzedaży Forspoken.

Menedżer potwierdził, że sprzedaż po „trudnych” recenzjach była „słaba”. - Gra otrzymała jednak także pozytywne opinie na temat elementów akcji, w tym parkouru oraz walki, więc rezultaty przełożą się na poprawę umiejętności rozwijania innych gier w przyszłości - dodał.

- Nie zmienia to jednak faktu, że sprzedaż rozczarowała, co postrzegamy jako spore zagrożenie dla naszych przychodów w całym roku fiskalnym, nawet jeśli ostateczne wnioski wyciągnąć będzie można po premierach nowych gier w lutym i w marcu - tłumaczył Matsuda.

Forspoken okazało się na tyle pechowe, że Square Enix zdążyło już poinformować o zamknięciu działalności przez Luminous Productions. Deweloperzy studia zostaną wciągnięci w szersze struktury japońskiej korporacji, choć pracowali już podobno na kontynuacją przygód Frey.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Forspoken

PS5, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze