Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 22 - żniwa: zbiór plonów

Zbieranie upraw, żniwiarki, ścinarki i kombajn, jak zbierać plony.

Gdy rośliny uprawne w Farming Simulator 22 zakończą swój wzrost, przyjdzie pora na żniwa. Z tej strony dowiesz się wszystkiego o zbiorach, a także o tym, jakiego sprzętu wykorzystać do szybkiego zebrania upraw.


Na tej stronie:


Przygotowanie narzędzi do zbiorów

W momencie, w którym dowolna roślina oznaczona zostanie jako gotowa do zbioru (1), będziesz mógł rozpocząć żniwa.

W większości przypadków do zbiorów wykorzystasz żniwiarki/ścinarki (2), które znajdziesz w sklepie - otworzysz go za pomocą klawisza P. Pozostałe rośliny mają swoje dedykowane narzędzia - które znajdziesz w kolejnych zakładkach z nazwą danej rośliny (3).

Posługując się przykładem żniwiarki/ścinarki, narzędzie to musisz podpiąć do dowolnego kombajnu (4) - tak jak robisz to normalnie w przypadku ciągników, z tą jednak różnicą, że narzędzie montujesz na przodzie pojazdu.


Zbiory i transport plonów

Teraz udaj się do pola, które jest gotowe do zbiorów i wykorzystaj klawisze widoczne w lewym górnym rogu (5) by wpierw rozłożyć kombajn, obniżyć go, a na końcu włączyć. Przejedź teraz przez pole wymagające zbioru. Wraz ze zbiorami, zbiornik na plony (6) będzie systematycznie się zapełniał.

Gdy zbierzesz plon z całego pola bądź braknie miejsca w zbiorniku, będziesz musiał przerzucić go na przyczepę (7). Kupisz ją w sklepie i podepniesz do dowolnego ciągnika. Im droższa, tym większa jej pojemność w litrach.

Ustaw przyczepę z lewej strony kombajnu. Teraz przesiądź się do samego kombajnu i za pomocą wspomnianego sterowania widocznego w lewym górnym rogu wystaw rurę. Poczekaj, aż znajdzie się ona nad przyczepą. Wtedy też rozpocznie się wyrzut plonów (8) do przyczepy.

Gdy proces ten dobiegnie końca, możesz zmagazynować zebrane plony by wykorzystać je do dalszej obróbki bądź do nakarmienia zwierząt. Możesz też udać się do skupu i sprzedać zbiory.

Zajrzyj na stronę handel: jak sprawdzić ceny, wahania sezonowe by dowiedzieć się, jak znajdować miejsca o najlepszych cenach sprzedaży.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - nawożenie: rozrzucanie nawozu i wapnia

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze