Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 22 - nawożenie: rozrzucanie nawozu i wapnia

Jak wapnować i nawozić działki.

Nawożenie działek w Farming Simulator 22 nie jest wymagane, by uzyskiwać plony, jednak znacząco poprawia wielkość zbiorów. Z tej strony dowiesz się jak rozrzucać nawóz i wapnować.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak uprawiać pole krok po kroku, zajrzyj na stronę uprawa: jak zacząć, porady na start.


Na tej stronie:


Zakup narzędzi i nawozu

By w ogóle podjąć się tej czynności, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. W tym celu otwórz sklep za pomocą klawisza P (przycisk View i panel dotykowy w przypadku konsol Xbox i PlayStation). Potem przejdź do zakładki Narzędzia (1).

Do tego celu możesz wykorzystać Opryskiwacze (2) bądź Rozrzutniki nawozu (3). Pierwsza grupa pozwala rozpylać nawóz płynny jak i środki owadobójcze, druga nawóz stały i - w niektórych przypadkach - także wapń.

Na początek dobrym wyborem jest rozrzutnik nawozu Bredal K105 (4), który pozwala jednocześnie rozrzucać nawóz stały, jak i wapń. Możesz to sprawdzić spoglądając na ikonki w jego opisie (5). Kosztuje co prawda 45,000 euro, ale możesz wypożyczyć go za niewiele ponad 2,000.

Gdy już go nabędziesz, musisz wyposażyć się w odpowiedni nawóz. W tym celu przejdź do zakładki Obiekty (6), a następnie do Palety bigbag (7).

Tutaj znajdziesz zarówno Nawóz (8), jak i Wapno (9). Zwróć uwagę na pojemność (10) każdej z palety - kup tyle nawozu, by zmieścić go do zakupionego rozrzutnika / opryskiwacza.

Po zakupie podepnij narzędzie do ciągnika i ustaw je obok pojemników z nawozem (11). Teraz wciśnij przycisk uzupełnij: rozrzutnik nawozu (12), który wyświetla się w lewym górnym rogu ekranu. Zbiornik rozrzutnika zacznie się zapełniać (13).


Nawożenie i wapnowanie - kiedy i jak je przeprowadzać

Zanim rozpoczniesz oprysk, sprawdź, czy działka tego wymaga. Spójrz po prostu na pole i zwróć uwagę na okno w prawym dolnym rogu ekranu. Znajdziesz tam informacje o konieczności wapnowania (14) (jeśli takowa jest), jak i stopniu nawożenia (15). Tę drugą wartość utrzymaj możliwie blisko 100%.

Teraz pozostało już tylko udać się na działkę z zakupionym sprzętem, rozłożyć narzędzie i rozpocząć rozrzucanie / oprysk. W przypadku nawożenia (16) jedyne co zauważysz, to pociemnienie gleby. Przy wapnowaniu (17) ziemia pokryta zostanie białą warstwą.

Wapnowanie przeprowadzać musisz każdorazowo po trzecim zbiorze plonów. Nawozić warto zawsze przed wysianiem lub wysadzeniem i po pierwszym wzroście warzyw (po mniej więcej kilkunastu godzinach). Dzięki temu utrzymasz nawożenie na wartości 100%.

Zaniedbanie tych czynności sprawi, że ilość zebranych plonów będzie znacznie mniejsza. Tyczy się to szczególnie braku wapna na działce, gdy jest ono wymagane.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - orka i kultywacja: przygotowanie ziemi do wysiewu

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze