Skip to main content

Farming Simulator 22 - poziom trudności: dni w miesiącu, ustawienia

Utrudnianie i modyfikowanie rozgrywki, wydłużenie czasu gry.

Domyślnie Farming Simulator 22 nie jest grą trudną. Za sprawą licznych ustawień można to jednak zmienić, wydłużając czas gry czy zmniejszając ceny na skupach. Z tej strony dowiesz się jak to zrobić.

Jeśli rozgrywka jest dla ciebie zbyt prosta - lub też zbyt skomplikowana - możesz zmodyfikować poziom trudności. W tym celu otwórz menu gry za pomocą klawisza Esc (przyciski Menu i Options dla konsol Xbox i PlayStation) i przejdź do zakładki Ustawienia gry (1), gdzie znajdziesz trzy opcje:

  • Trudności gospodarcze (2) - wpływa na ceny na skupach. Wartość łatwy zwiększy je, z kolei wysoki zmniejszy. Wpływa to bezpośrednio na to, ile będziesz zarabiał za sprzedaż towarów;
  • Wzrost sezonowy (3) - włączona opcja sprawia, że rośliny możesz wysiać tylko w ściśle określonych miesiącach. Wyłączenie jej z kolei umożliwi wysiewy w dowolnym momencie;
  • Dni w miesiącu (4) - za sprawą tej opcji możesz wydłużyć czas trwania miesiąca z 1 dnia do maksymalnie 28 dni. Nie tyle utrudnia to rozgrywkę, co ją spowalnia, gdyż rośliny będą dojrzewać wolniej.

Z tego miejsca możesz też zmienić opcje dotyczące obecności chwastów, śniegu czy konieczności okresowego orania pola. Temat ten opisujemy na stronie jak wyłączyć śnieg, chwasty, oranie.

Następnie: Farming Simulator 22 - niszczenie plonów: jak wyłączyć

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - poziom trudności: różnice, który wybrać

Zobacz także