Skip to main content

Farming Simulator 22 dostał tryb Areny PvP

To nie żart.

Twórcy gry Farming Simulator 22 zaskoczyli fanów, dodając w ramach darmowej aktualizacji kompetytywny tryb Areny PvP. Gracze mogą zmierzyć się takich konkurencjach, jak układanie bel siana na czas oraz drużynowe żniwa.

Co ciekawe, dla najbardziej zagorzałych miłośników marki symulatorów konkurencje będą jak najbardziej znajome. Profesjonalne rozgrywki esportowe Farming Simulator League działają od dawna, jednak do tej pory turnieje realizowane były na zmodyfikowanej wersji gry - teraz te same tryby dostępne są dla wszystkich chętnych.

Układanie bel siana, jak można się domyśleć, przypomina nieco Tetrisa - wygrywa ten zawodnik, który na przyczepie ustawionej na środku swojego pola pierwszy ułoży porozrzucane dookoła siano. Liczy się szybkość, ale i precyzja, bo nieostrożnym ruchem można zrzucić całą konstrukcję na ziemię.

Najwięcej zabawy czeka jednak zapewne graczy w drużynowym trybie Areny ze żniwami. Tutaj dwie drużyny rywalizują ze sobą na identycznych polach, a zadaniem każdej z nich jest skoszenie zboża, sprasowanie go i dostarczenie do stodoły w jak najkrótszym czasie. Jak w każdej porządnej grze turniejowej, tutaj również pojawia się przed meczem faza „pick and ban”, gdzie każda drużyna może wykluczyć z zabawy konkretne modele pojazdów, aby utrudnić grę przeciwnikom.

Dodatkowym ciekawym elementem są losowe power-upy, pojawiające się od czasu do czasu na mapie, a pola zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można było zastosować na nich różne strategie i taktyki sianokosów. Oprócz trybu PvP, aktualizacja o numerze 1.10 wprowadza do gry także trzy nowe maszyny rolnicze i naprawia szereg błędów.

Read this next