Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Wizja ognia; Na ziemie Udam

Jak zniszczyć menhiry oraz roztrzaskać księżyc i jak uciec z pułapki Ulla.

Raz jeszcze udaj się do chaty szamana Tensaja, który poda ci kolejną mieszankę do wypicia. Ta spowoduje narkotyczną wizję, w której początkowo po prostu idź przed siebie. W pewnym momencie dojdziesz do przedmiotu znajdującego się na kamieniu, za którym znajduje się Batari. Pomimo jej zakazów, wykonaj interakcję na przedmiocie.

Musisz teraz dotrzeć do czterech menhirów, czyli kamiennych pomników. Twoja droga będzie usłana sporą ilością przeciwników, ale ty będziesz miał do dyspozycji łuk z płonącymi strzałami. Powoli przedzieraj się do kolejnych żółtych znaczników, neutralizując po drodze nieprzyjaciół.

Ogień Kratiego, czyli "potęga słońca", to możliwość wystrzelenia trzech ognistych strzał w jednym momencie. Jednorazowe umożliwienie tego dzieje się po zabiciu pięciu przeciwników. Później wszystko wraca do normy. Gdy dotrzesz do menhirów, musisz je zniszczyć. Na każdy obiekt musisz zużyć minimum dwie strzały.

Zniszcz cztery kamienne pomniki.

Po zniszczeniu tych obiektów, będziesz musiał także... roztrzaskać księżyc, który unosi się nad twoją głową. Aby to zrobić, musisz strzelić do niego kilkukrotnie z potrójnej strzały, więc wiąże się to z ciągłą walką z nadbiegającymi przeciwnikami. Gdy na cięciwie łuku Takkara zauważysz potrójną strzałę, nie marnuj jej na wrogów i od razu strzel w wielki księżyc.

Primal to chyba jedyna gra, w której można zniszczyć księżyc za pomocą łuku.

Jeśli wrogów potrzebnych do uzyskania potrójnej strzały zabraknie, po prostu ruszaj dalej przed siebie, a na pewno jakichś spotkasz. W tym celu szukaj żółtych znaczników i strzelaj do księżyca, aż ten ulegnie całkowitemu zniszczeniu. Wówczas misja dobiegnie końca.

Na ziemie Udam

Tym razem udaj się do Saili, która będzie wypominać ci sprowadzenie Daha. Mężczyzny z plemienia Udam, który zabijał swego czasu wielu Łindźa. Po krótkiej scenie wprowadzającej kobieta zechce, abyś zdobył specjalne, rzadkie liście. Udaj się w tym celu na daleką północ, a gdy dotrzesz w okolicę, na minimapie zauważysz obszar podświetlony na żółto.

Okazjonalnie możesz natrafić tam na kilka wilków, które niekoniecznie muszą być tobą zainteresowane. W przeciwnym wypadku jednak musisz je zabić, a następnie zabrać charakterystyczną, żółtą i kolczastą roślinę. Znajdują się one tuż obok zamarzniętej wody. Znalezienie ich ułatwić ci może wzrok łowcy. W tym momencie zostaniesz pojmany przez Ulla.

Okazało się, że ludzie Udam zabrali twój cały ekwipunek, a sam trafiłeś do klatki. Wyjście z niej na szczęście nie będzie zbyt trudne. Obróć się, wskocz na skalną półkę i wdrap się po pnączach. Przy zwłokach znajdziesz zaczep, który użyj do wspięcia się na wyższy poziom. Włącz wzrok łowcy i podążaj za czerwonymi śladami. Dotrzesz do jednego ze strażników. Zakradnij się za jego plecy i użyj cichej eliminacji, po czym zabierz pilnowany przez niego ekwipunek.

Koncentruj się na przeciwnikach z ikoną rogu nad głową.

Poszukując wyjścia z jaskini, co rusz będziesz natykał się na większe komnaty z licznymi nieprzyjaciółmi. Staraj się chować za różnymi obiektami, aby nie pozostać wykrytym. Jaskinie są ciemne, więc nie powinno to stanowić większego problemu. Wyjście z pierwszej jaskini nie oznacza jednak sukcesu. Włącz wzrok łowcy i podążaj za kolejnymi śladami.

W ostatniej komnacie spotkasz strażnika jaskini. W trybie wzroku łowcy będzie on podświetlony na czerwono. Nie stanowi na szczęście dużego wyzwania, więc spokojnie możesz zostawić go na koniec, cicho eliminując jego kompanów. Po jego zabiciu przeszukaj zwłoki i stopniowo kieruj się do wyjścia.

Misja zostanie zakończona, a ty nauczysz się wykonywania odtrutki, co może przydać się w późniejszych fazach gry.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Maska Kratiego; Lot ptaka

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze