Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Maska Kratiego; Lot ptaka

Jak ukraść maskę Kratiego, uciec z jaskini i pomóc Urkiemu.

Porozmawiaj z szamanem Tensajem, po czym udaj się na południowe krańce mapy. Twoim zadaniem jest ukradnięcie tytułowej maski Kratiego. Zadanie rozpoczniesz automatycznie po zbliżeniu się do ikony Tensaja na południu. Podążaj wzdłuż wysokiej skały, aż dotrzesz do szczeliny widocznej na poniższym obrazku. To wejście do świętej jaskini.

Wejście do jaskini przez wąską szczelinę.

Zanurkuj, a następnie przepłyń na drugą stronę zbiornika wodnego. Zakradnij się do wielkiej komnaty, do której będą padać pięknie wyglądające promienie słoneczne. Maska Kratiego wyeksponowana jest na charakterystycznej, wystającej skale i na pewno zauważysz ją od razu. Podobnie zresztą jak wielkie ilości przeciwników.

Wielu z nich możesz zlikwidować czając się przy wejściu. Podejdź do sprawy spokojnie i szanuj czas. Oznacz jak najwięcej wrogów, a także wspomagaj się sową. Kiedy pozbędziesz się głównego zagrożenia, trzymaj się lewej strony jaskini i podążaj naprzód. Jeśli zajdzie taka potrzeba, skorzystaj z pnączy lub miejsca do zaczepienia się.

Maska Kratiego.

Po interakcji wykonanej na masce zaczną się twoje problemy. Zostaniesz zaatakowany i oprócz tego, że będziesz musiał uciec z grobowca Kratiego, powinieneś także pozbyć się przeciwników. Tych możesz spodziewać się praktycznie wszędzie, ale po uspokojeniu pierwszej fali, znowu będziesz mógł działać w skryciu.

Koniecznie korzystaj z umiejętności sowy, aby ułatwić wykrycie wszystkich nieprzyjaciół. W pewnym momencie dotrzesz do sporego wodospadu. Musisz dostać się na jego lewą stronę i przejść po charakterystycznej półce skalnej. Tym samym wejdziesz do ciemniejszej części jaskiń.

Przyda ci się tu wzrok łowcy, w którym łatwo zauważysz istotne dla dalszej wędrówki elementy - drabiny czy pnącza. Wejdź na górny poziom i podążaj w kierunku dostającego się do jaskini światła. Wciąż napotykać będziesz okazjonalnie przeciwników, więc stopniowo przebijaj się przez nieprzyjaciół, aż dotrzesz na zewnątrz. Po opuszczeniu obszaru misja dobiegnie końca.

Lot ptaka

Urki ma swoją chatę we wschodniej części mapy, niedaleko od początku misji poskramiania legendarnego wilka. Porozmawiaj z mężczyzną, którego marzeniem jest latanie niczym ptak. W krótkiej scence wprowadzającej Takkar tłumaczy mu, dlaczego ludzie nie potrafią latać. Zainteresowany Urki zleci ci zatem zdobycie piór śnieżnego ptaka i kruka, a także skór żółwia i zębacza.

Udaj się zatem do obszaru podświetlonego żółtym kolorem na minimapie. Ptaki powinieneś znaleźć na którymkolwiek z brzegów zbiornika wodnego, zębacza oczywiście w wodzie, a żółwie napotkasz po drugiej stronie jeziorka.

Tak wyglądają zwierzęta, z których musisz pobrać składniki.

Po zdobyciu wszystkich składników spotkaj się z Urkim i po krótkiej rozmowie zejdź na dół. Stań we wskazanym miejscu i oglądaj zabawną scenkę, po której misja dobiegnie końca.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Twardy jak kamień; Fort Ognistego Krzyku; Nasiona słońca

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze