Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Wizja lodu; Na polowaniu

Jak przejść narkotyczną wizję po wypiciu eliksiru i upolować niedźwiedzia.

Po krótkiej rozmowie z Tensajem, zakończonej wypiciem jeszcze bardziej obrzydliwego eliksiru, niż za pierwszym razem, uruchomi się kolejna wizja. Będziesz w niej przemierzał zimną krainę. Twoim zadaniem jest odszukanie kamiennego posągu kobiety. Przejdź kilkadziesiąt metrów przed siebie i wykonaj interakcję na posążku, ignorując wodza plemienia Udam.

Teraz podążaj przed siebie i przy użyciu bardzo mocnej maczugi z kolcami likwiduj napotykane bardzo duże grupy przeciwników. Niech nie zdziwi cię ich ilość. Pasek twojego zdrowia jest na szczęście duży, a posiadana broń skuteczna. Przedzieraj się sukcesywnie do przodu, aż dotrzesz do wielkiego posągu.

Posąg będzie sukcesywnie się oddalał, ale w końcu go dogonisz.

Idąć przez lodowe tunele w pewnym momencie zaczną lecieć w ciebie kawałki lodu i skał. Unikaj ich chowając się za kawałkami lodu po prawej i lewej stronie, przy okazji zabijając przeciwników na wyższym poziomie. Zrobisz to rzucając w nich maczugą - przytrzymaj L2 / LT i naciśnij R2 / RT.

W pewnym momencie wyjdziesz na nieco większą przestrzeń, gdzie pojawiać się będą nieco silniejsi przeciwnicy w maskach zrobionych z czaszek zwierząt. Stosuj na nich silne ataki pozostając cały czas w ruchu. Odeprzyj atak wszystkich nieprzyjaciół z Udam, także tych na półkach skalnych.

Gdy uporasz się z zagrożeniem zauważysz, że ogromny posąg przestał się ruszyć. Możesz go teraz zniszczyć, rzucając w niego maczugą. Po krótkiej animacji misja dobiegnie końca.

Na polowaniu

Udaj się na południowy-wschód, gdzie spotkasz się z łowczynią Dźaimą. Jeśli wykonasz dla niej misję, zamieszka w twojej wiosce, a ty zyskasz rozwój wzroku łowcy i wiedzę o polowaniach. Poniżej znajdziesz lokalizację tej misji na mapie. Po dotarciu na miejsce kobieta będzie niezbyt przyjaźnie nastawiona do ciebie i zleci ci misję upolowania niedźwiedzia. Nie będzie to zadanie łatwe.

W tym miejscu znajdziesz Dźaimę.

Możesz także otworzyć mapę w nowej karcie lub pobrać ją na dysk.

Upewnij się, że posiadasz łuk i włócznię. Użycie pierwszej broni osłabi odporne zwierzę, a celne uderzenia włócznią mogą okazać się kluczowe dla ostatecznego ubicia niedźwiedzia. Warto też wykorzystać umiejętności oswojonego zwierzęcia, choć w starciu z misiem może nie wyjść z tego cało.

Najpierw jednak musisz wytropić zwierzę, dlatego włącz wzrok łowcy i podążaj za czerwonymi śladami. Co jakiś czas natrafisz na kluczowe elementy, potwierdzające poprawny kierunek wędrówki niedźwiedzia. Po drodze możesz także zabrać rój pszczół leżący na ziemi. Gdy przejdziesz przez wodę na drugą stronę lądu, po kilkudziesięciu metrach zauważysz na minimapie podświetlony obszar. To właśnie tam musisz szukać niedźwiedzia.

Obszar nie jest największy, dlatego zamiast używać wzroku łowcy czy sowy, po prostu przechadzaj się po okolicy i wypatruj zwierzaka. Może pojawić się niemal w każdym miejscu, warto więc skradać się, aby zaatakować jako pierwszy. Zyskasz dzięki temu znaczną przewagę w drugim etapie walki.

Szarże niedźwiedzia są wyjątkowo niebezpieczne, warto walczyć z nim w pobliżu drzew i innych przeszkód. Skutecznie ograniczą jego bieganie.

Kluczem do sukcesu w walce bezpośredniej jest ciągłe pozostawanie w ruchu, a jeśli zostaniemy zranieni, szybkie skonsumowanie kawałka mięsa, które przywróci część energii. Gdy zabijesz niedźwiedzia, najlepiej podpaloną włócznią, oskóruj go i podążaj na spotkanie z Dźaimą. Kobieta uzna, że nie było to takie trudne, bo jej ludzie osłabili wcześniej zwierzę, ale pomimo kompleksu wyższości dołączy do twojej wioski.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Potrzask; Krew Oros

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze