Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Potrzask; Krew Oros

Jak wydostać się z jaskini Łogi i nakłonić go do zamieszkania w wiosce.

Czas pozyskać nowego, kluczowego członka do wioski. Udaj się do jaskini rzemieślnika Łoga, wschód od wioski. Są to tereny oblegane przez wrogie plemienia, dlatego bądź czujny, gdyż w każdym możliwym momencie możesz zostać zaatakowany z najmniej spodziewanego miejsca. Do jaskini Łoga prowadzi drewniana kładka widoczna na poniższym obrazku.

To jedyna ścieżka do jaskini rzemieślnika Łoga.

Dosłownie chwilę po wejściu do "domu" rzemieślnika wpadniesz w pułapkę, a sam Łoga... odda na ciebie mocz. Twoim zadaniem jest wydostanie się z jaskini ze sprytnie zaprojektowanymi ścieżkami. Na początku podpal jedną ze swoich broni i zbliż ją do sterty gałęzi i liści widocznej na poniższym obrazku. Odblokujesz tym samym zejście na niższy poziom. Zeskocz przez powstałą w ten sposób dziurę.

Zapal maczugę lub włócznię i podpal stertę.

Wskoczysz bezpośrednio do wody, gdzie musisz zanurkować, niekoniecznie głęboko, i przepłynąć na drugą stronę zbiornika. Przechadzając się możesz napotkać zasłonięte gałęziami przejścia, które również należy podpalić. Korzystaj ze wzroku łowcy, aby odnajdywać kluczowe miejsca i przedmioty.

W ten sposób powinieneś także znaleźć szpon do wspinaczki wykonany z kości. Wszędzie tam, gdzie zauważysz ikonę zaczepu i/lub rysunek orła, możesz wykorzystać nowy przyrząd. Wystarczy spojrzeć na taki punkt i przytrzymać przycisk ○ / B na padzie. Możliwa jest zmiana punktów zaczepienia "w locie", dzięki czemu z późniejszych etapach gry będziesz mógł wspinać się na wysokie skalne ściany.

Wykorzystaj swoją nową zabawkę do wspięcia się na górny poziom jaskini. Na twojej drodze będzie kilka takich miejsc. Powoli podążaj dalej, podpalając przejścia zasłonięte gałęziami. Punkty zaczepienia są dobrze oznaczone, jednak czasami, aby je zauważyć, trzeba będzie popatrzeć do góry. Czasem będziesz wspinać się też po zwisających pnączach.

W jaskini możesz natknąć się także na dzikie koty, które najlepiej zabić przy pierwszej nadarzającej się okazji. Pozostawaj przyczajony i korzystaj ze wzroku łowcy, aby namierzyć zwierzynę. Zapalenie maczugi zdradzi twoją pozycję i stracisz taktyczną przewagę. Wspinaj się po zwielokrotnionych punktach zaczepienia, aż w końcu dotrzesz do wyjścia.

Misja dobiegnie końca, ale zanim Łoga zdecyduje się dołączyć do twojej wioski, będziesz musiał wykonać dla niego jeszcze jedno zadanie. Po nową misję udaj się do tej samej jaskini, gdzie zaczynałeś aktualne zadanie.

Krew Oros

Poznasz nowy surowiec, przydatny do wytwarzania mocniejszych broni, krew Oros. Wbrew nazwie, jest to po prostu kamień w rodzaju krzemienia. Udaj się do żółtego znacznika, gdzie odkryjesz ognisko. Zamieni się automatycznie w punkt do odradzania, co znacznie ułatwi ci podróżowanie w tym rejonie. Uważaj jednak, gdyż w okolicy mogą pojawić się nieprzyjaciele.

Podpal widoczne na obrazku gałęzie.

Po ewentualnej walce włącz wzrok łowcy i zwróć uwagę na cztery konstrukcje z kamienia, obrośnięte krzakami. Będą zaznaczone kolorem czerwonym, tak jak na powyższym obrazku. Musisz podpalić konstrukcję skierowaną na południowy-zachód, a następnie zbadać obiekt. W tle powinieneś zauważyć odblask jak z lusterka. Udaj się w tamtym kierunku.

W obozowisku roi się od ludzi z plemienia Udam.

Po przepłynięciu przez wodę dotrzesz do wielopoziomowego obozowiska, w którym roi się od przeciwników. Najlepiej jest zabić ich wszystkich, gdyż musisz tu zdobyć cztery kamienie krew Oros. Są to ciemne, prawie czarne, połyskujące głazy. Ich zlokalizowanie ułatwisz sobie włączając wzrok łowcy, chociaż jednego z nich w ten sposób nie zauważysz. Kamień znajduje się na dnie zbiornika wodnego, więc musisz po niego zanurkować. Kamienie mogą być też oznaczone na minimapie.

Po zdobyciu minimum czterech kamieni krew Oros, misja dobiegnie końca, a rzemieślnik Łoga dołączy do twojej wioski.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Towarzysz w potrzebie; Kościana jaskinia

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze