Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Powitanie Łindźa; Kościany pył

Jak uratować Daha i zdobyć dla niego kościany pył.

Sprowadzenie Daha z plemienia Udam nie spodobało się wszystkim w wiosce. Gdy udasz się do jego klatki, okaże się, że go nie ma. Udaj się zatem niedaleko, bo na północny-wschód, w okolicę sporej wielkości wodospadu. Napotkasz tam wiele Łindźa, którzy zebrali się po to, aby być świadkami zabicia Daha.

Zejdź do Daha, po czym zablokuj napływ wody.

Gdy wejdziesz do jaskini, w której cały czas podnosi się poziom wody, spójrz na dół. Znajduję się tam okaleczony Dah. Aby go uratować, musisz zatrzymać napływ wody. Przed zanurkowaniem włącz wzrok łowcy, aby zlokalizować cztery przecieki, a także krwiożerczą rybę. Zabij ją przed nurkowaniem za pomocą łuku, jeśli nie chcesz, aby przeszkadzała ci w trakcie blokowania napływu wody.

Przecieki są bardzo łatwe do zauważenia, w trybie wzroku łowcy świecą intensywnie na czerwono. Podpływaj do nich i wykonuj interakcję, a po każdym podpływaj na powierzchnię, aby zaczerpnąć powietrza. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko, że udusisz się i misja zakończy się niepowodzeniem.

Po udanym zablokowaniu przecieków wypłyń na powierzchnię i udaj się w miejsce, gdzie widziałeś wcześniej Daha. Wyprowadzisz go na zewnątrz, pomimo nienawistnych spojrzeń ze strony Łindźa, zaś sam mężczyzna będzie bardzo zdziwiony, że uratowałeś jego życie. Misja dobiegnie końca, a ty od tej pory będziesz mógł wytwarzać szalone bomby.

Po rzuceniu ich w kierunku kilku przeciwników sprowadzisz na nich szał, dzięki któremu po chwili będą atakować się wzajemnie, oszczędzając tym samym walki tobie.

Kościany pył

Zanim rozpoczniesz kolejne zadanie dla Daha, musisz skonstruować dla niego chatę, gdyż ten nie chce więcej być więziony w klatce. Nie ma co się zresztą dziwić. Jego dom będzie kosztować aż po piętnaście kawałków północnego cedru, północnego czarnego kamienia, północnej gliny oraz jedną skórę rzadkiego cyjona. Do jego zbudowania musisz także spełnić warunek posiadania co najmniej czterdziestu osób mieszkających w twojej wiosce.

Po wybudowaniu chaty udaj się do Daha. Po specyficznym przerywniku filmowym udaj się na północny-wschód, w okolicę, skąd odbiłeś mężczyznę. Twoim zadaniem jest znalezienie kościanego pyłu, prawdopodobnie narkotyku, bez którego Dah nie może wytrzymać. Zbliżając się do żółtego obszaru na minimapie bądź gotowy na spotykanie sporej ilości przeciników.

Będąc w obozie oznaczaj wszystkich możliwych przeciwników, zwłaszcza znachora Udam, których będziesz musiał zabić co do jednego. Ponownie sugerujemy raczej ciche zadanie z koncentracją na dwóch typach przeciwników: tych z ikonami rogu i bomby nad głową. Używaj łuku i zakradaj się pomiędzy zaroślami, likwidując powoli kolejnych wrogów.

Możesz także wykorzystać namioty, które stanowią doskonałą kryjówkę. Po neutralizacji zagrożenia zwróć uwagę na minimapę. Pojawiły się na niej żółte obszary, którę oznaczają namioty. Właśnie w nich musisz szukać kościanego pyłu. Odwiedzaj je zatem po kolei, a w środku używaj wzroku łowcy i przeszukuj "dymiące", podświetlone na czerwono obiekty.

Odszukaj kościany pył w jednym z namiotów.

Po znalezieniu przedmiotu, musisz uciec z obozu, czyli wybiec za żółty obszar na minimapie. Po drodze możesz napotkać jeszcze kilku wrogów, ale jeśli nie masz ochoty na nawiązywanie z nimi walki, możesz spróbować ich zignorować. Gdy opuścisz obszar, misja dobiegnie końca.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Oko za oko; Siostry ognia

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze