Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Oko za oko; Siostry ognia

Jak uratować Karusza z opresji w jaskini Moga.

Zanim rozpoczniesz tę misję, upewnij się, że masz w zanadrzu zapas zielonych liści. Porozmawiaj z mężczyzną przy chacie Karusza, aby dowiedzieć się o miejscu przebywania. Udaj się na daleką północ, gdzie początek będzie miało opisywane zadanie. Karusz powinien znajdować się w jaskini Moga, gdzie musisz dotrzeć pod zwisającymi, wielkimi soplami lodu widocznymi na poniższym obrazku.

Tak wygląda wejście do jaskini Moga.

Podążaj naprzód, aż przy jednym z ognisk zauważysz okaleczonego Karusza. Porozmawiaj z nim, po czym daj mu nieco zielonych liści, aby mężczyzna mógł się opatrzyć. Po krótkim przerywniku okaże się, że do jaskini będą dobijać się towarzysze zamordowanego Moga. Przygotuj łuk, którym rozprawisz się z większością przeciwników w początkowej fazie walki. Zerkaj także do góry, gdyż na półkach skalnych mogą znajdować się wrogowie.

Idąc w kierunku wyjścia zwróć uwagę, że Karusz ma swój pasek życia i nie możesz pozwolić, aby spadł do zera. Niestety, nasz kolega ma czasami tendencje samobójcze i prze do przodu bez pomyślunku. Musisz więc starać się dotrzymać mu tempa. W walce, w miarę możliwości, staraj się używać płonących strzał, co znacznie ułatwi starcie. Zwracaj uwagę na nieprzyjaciół znajdujących się na wiszących nad ziemią skałach.

Po wyjściu z jaskini spodziewaj się ataków z każdej strony.

Kiedy pozbędziesz się całkowicie zagrożenia, a do tego potrzebujesz wybić wszystkich wrogów, ucieknij wraz z Karuszem z obozu. Dobiegnij po prostu do żółtego pola widocznego na minimapie w lewym dolnym rogu ekranu. Po krótkiej i dość specyficznej rozmowie, misja dobiegnie końca.

Siostry ognia

Kolejna misja dla Daha, który każe udać ci się na dalekie południe. Dokładnie na północny-zachód od misji specjalnej w poskramianiu legendarnego zwierzaka, wilka. Twoim zadaniem jest zabicie trzech sióstr Izila i przeszukanie ich ciał, aby pomścić Daha. Gdy dotrzesz do opisanego miejsca, na minimapie zauważysz podświetlony na żółto teren.

Będąc zwróconym na zachód, spójrz do góry i rozglądaj się za miejscem do chwycenia się i wspięcia się na wyższy poziom. Praktycznie od razu trafisz do obozu docelowego, ale możesz schować się tam za pokaźnych rozmiarów głazem. Teraz wykorzystaj chwilę czasu, aby oznaczyć przeciwników, głównie przy użyciu sowy.

Dobre oznaczenie przeciwników może wskazać ci trzy kobiety, które powinieneś zabić. Jeżeli nie wywołasz przedwcześnie alarmu, wszystkie powinny znajdować się praktycznie w tym samym miejscu. Teraz istotna jest szybkość działania. Wyślij oswojone zwierzę w kierunku jednej, a drugą zacznij traktować z łuku, najlepiej zapaloną strzałą.

Nigdy nie zapominaj o możliwościach, które daje ci poskromione zwierzę.

Jeśli obawiasz się wykrycia, co jest dość prawdopodobnie, najpierw możesz spróbować się skupić na przeciwnikach z ikoną rogu nad głowami. Jeśli dobrze poprowadzisz atak, możesz nawet nie zostać wykryty. Po udanej potyczce przeszukaj ciała trzech sióstr, a następnie ucieknij z obozu poza żółty obszar na minimapie. Uważaj, gdyż możesz być wtedy atakowany.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Łindźa w niewoli

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze