Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Misja: Łindźa w niewoli

Zobacz jak uwolnić Łindźa i uciec z pułapki Batari.

Udaj się do szamana, celem poznania lokalizacji zadania Łindźa w niewoli. Misja znajduje się daleko na wschód i rozpoczynasz ją zupełnie pośrodku dużych drzew, przy kałuży krwi. Włącz wzrok łowcy i podążaj za czerwonymi śladami stóp i krwi, początkowo prowadzącymi przez potok.

W końcu dotrzesz do nadpalonych, jeszcze dymiących zwłok dwóch Łindźa. Podejdź do nich i przeszukaj, a następnie wskocz do wody i płyń w kierunku zwężających się ścian skały, na wschód. W końcu dotrzesz do prowizorycznego, drewnianego mostu, na którym odegra się pewna scena. Miej na uwadze fakt, że nie będziesz mógł wtedy użyć broni lub sowy, więc nie uratujesz Łindźa. Po prostu przeczekaj sytuację.

Niestety, nie będziesz mógł uratować Łindźa.

Płyń dalej, aż dotrzesz do powalonego drzewa. W tamtym miejscu zanurkuj, aby odnaleźć tym samym wejście do obozu Izila. Będziesz musiał dość szybko dostać się na powierzchnię z drugiej strony, gdyż kawałek do przepłynięcia jest dość duży. Podążaj dalej za śladami, aż dojdziesz do dużego obozu, gdzie będziesz musiał wyzwolić schwytanych Łindźa.

Znajdują się jednak po drugiej stronie, więc zanim się przebijesz przez sporą ilość przeciwników, może to trochę potrwać. Poświęć chwilę, aby oznaczyć jak najwięcej wrogów, a następnie rozpocznij cichą eliminację. Musisz także przy okazji spalić obóz, do czego przydadzą się zapalone strzały. Wystrzeliwuj je w kierunku wież strażniczych i obiektu na samym środku obozu.

Przeciwników na wieżach możesz też się pozbyć podpalając strażnice.

Okrążaj obóz z lewej strony i zwracaj uwagę na zielone znaczniki na minimapie. Oznaczają one miejsce więzienia Łindźa, których łącznie będzie pięciu. Dostań się tam i albo rozwiąż im ręce, albo roztrzaskaj drewniane kraty. Uwolnieni Łindźa będą pomagać ci w walce na środku obozu lub przy wyjściu z niego.

Aby gra zaliczyła ci podpalenie całego obozu, musisz napełnić cały pasek u góry ekranu. Jeżeli będziesz miał problem ze zlokalizowaniem obiektów możliwych do podpalenia, zwróć uwagę na te delikatnie mrugające - to właśnie o te elementy chodzi. Po skutecznym podpaleniu obozu możesz kierować się w kierunku wyjścia, choć to jeszcze nie koniec aktualnego zadania.

Zaraz po przekroczeniu bram obozu wpadniesz w pułapkę zastawioną przez kobietę imieniem Batari. Po krótkim przerywniku filmowym okaże się, że znajdujesz się w ognistym kręgu, z którego musisz jak najszybciej uciec. Gdy będziesz się zapalał, przytrzymaj wyświetlony na ekranie przycisk.

Zamiast próbować przebić się przez płomienie, co nie jest możliwe, po prostu zanurkuj do zbiornika wodnego pod nogami i przepłyń na drugą stronę jaskini. Spójrz do góry i wykorzystaj swój przyrząd do wspinaczki. Dopiero nieco dalej uda ci się opuścić obóz i misja dobiegnie końca.

Od teraz będziesz miał możliwość sprowadzenia do swojej wioski ostatniej postaci. Na dalekim południowym-wschodzie znajdziesz Fort Ognistego Krzyku.

Następnie: Far Cry Primal - Misja: Wizja ognia; Na ziemie Udam

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze