Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry Primal - Jak rozpocząć nową misję?

Jak zacząć misje głównego wątku, poboczne, losowe i polowania.

W Primal do czynienia mamy z kilkoma typami misji. Każdą z nich rozpoczynamy w nieco inny sposób i zadania rozkręcają się także inaczej. Początkowo nieco zawiłe może wydawać się rozpoczynanie misji głównego wątku, gdyż dzieje się on w dwóch turach. Zazwyczaj ma swój początek w wiosce Łindźa.

Podejdź do ikony z wizerunkiem którejś z postaci. W jej lewej górnej części znajduje się także żółto czarny romb. Oznacza to zazwyczaj możliwość porozmawiania z postacią, która da ci wskazówki do miejsca rozpoczęcia zadania.

Dopiero wtedy szukasz na mapie kolejnej, takiej samej ikony, wędrujesz tam w dowolny sposób i rozpoczynasz zadanie. W tym miejscu musisz zazwyczaj wykonać interakcję na jakimś przedmiocie lub gra sama poinformuje cię o rozpoczęciu misji, gdy zbliżysz się do zaznaczonego terenu.

Tak wyglądają ikony rozpoczęcia misji.

Jak zacząć poboczną misję?

Misje dodatkowe, niezwiązane z wątkiem głównym gry, będą oznaczone na mapie pomarańczowymi ikonami dwóch rodzajów: mające i nie posiadające przy sobie znaków zapytania. Jeśli chodzi o te z pytajnikiem, zasada jest dość podobna do kampanii głównej.

Udaj się do takiego miejsca, aby porozmawiać z jakąś postacią, która przybliży ci szczegóły. Dopiero wtedy możesz szukać na mapie ikony odpowiedzialnej za tę misję. Jeżeli zaś znaku zapytania nie ma przy ikonie, rozmowa z Łindźa nie jest wymagana lub zostałeś o zadaniu poinformowany wcześniej.

Jak rozpocząć przejmowanie placówki i stosu?

Placówki i stosy to rodzaj zadań, które powinny być znane grającym w poprzednie części serii Far Cry. Chodzi tu o zabicie wszystkich przeciwników zajmujących dany obszar i wykonanie danej czynności. W przypadku stosu chodzi o jego podpalenie.

Aby rozpocząć zadanie tego typu, wystarczy iść w kierunku ikony na mapie, a gdy znajdziesz się blisko danej placówki, gra wyświetli ci stosowne informacje w lewym górnym rogu ekranu. Więcej szczegółów odnoszących się do przejmowania stosów i placówek znajdziesz w stosownym rozdziale naszego poradnika.

Jak zacząć misję losową Łindźa?

Regularnie, przemierzając świat gry, będziesz mógł wykonywać losowe zadania związane z ratowaniem Łindźa. O każdym takim zadaniu gra będzie informować cię stosowną informacją wyświetloną w lewym górnym rogu ekranu, a także ikoną żółtego, wyblakłego rombu na minimapie w lewym dolnym rogu.

W takiej sytuacji wystarczy ruszyć w stronę tego niezbyt oddalonego zadania i uratować Łindźa. Misje te polegają zazwyczaj na zabiciu ludzi z wrogiego obozu i rozwiązaniu Łindźa lub obroną przed przeciwnikami w postaci atakujących z Udam czy też zwierząt.

Zadania te należą do naprawdę prostych i warto je wykonywać. Nagrodą za pomyślne wykonanie tego rodzaju misji to punkty doświadczenia i wzrost liczebności populacji naszej wioski.

Jak rozpocząć zadanie polowania na legendarne gatunki?

Pomarańczowa ikona z wizerunkiem dzikiego zwierza oznacza zadanie specjalne. Na mapie świata takich misji jest cztery i ich ikony pojawią się niedługo po rozpoczęciu gry. W tych zadaniach chodzi o poskromienie lub zabicie bardzo niebezpiecznych gatunków zwierząt.

Aby zacząć zadanie polowania, po prostu idź w kierunku pomarańczowej ikony, a gdy zbliżysz się do niej wystarczająco mocno, gra wyświetli ci dalsze wskazówki. Polowania zajmują nawet kilkanaście minut i obejmują tropienie, badanie wskazówek, zakładanie pułapek oraz walkę z danym gatunkiem.

Gra będzie informować cię na bieżąco o tym, co w danej chwili należy zrobić. Pomożemy przebrnąć ci przez te zadania w stosownych opisach misji w naszym poradniku.

Następnie: Far Cry Primal - Jak poskromić zwierzę i wydawać mu polecenia?

Powrót do spisu treści: Far Cry Primal - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

O autorze
Komentarze