Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani grali w Street Fighter 6 po zakończeniu bety. Capcom usunął im grę

Zniknął plik .exe.

Wygląda na to, że beta Street Fighter 6 spodobała się nie tylko nam - grupka fanów opracowała metodę na uruchomienie gry w trybie offline. Twórcy szybko zareagowali.

Zamknięte testy sieciowe Street Fighter 6 zakończyły się 10 października. Po tym terminie nie można już zalogować się na serwery i kontynuować rozgrywki. Dość szybko pojawił się jednak mod, który pozwala włączyć grę, o ile dysponowaliśmy wcześniej dostępem do bety.

Modyfikacja pozwalała grać offline w kilka trybów, jednak Capcom dość sprawnie zareagował na znalezienie luki w zabezpieczeniach. Gdy tylko o sprawie zaczęło robić się głośno, a wieści o modzie trafiły z prywatnych serwerów Discorda na forum Reddit, twórcy wydali aktualizację, która usuwa pliki wykonywalne Street Fighter 6 z komputerów graczy.

Istnieją oczywiście sposoby, by odzyskać plik .exe, jednak nie jest to prosty proces i pewnie łatwiej będzie po prostu poczekać na oficjalną premierę gry. Trudno jednak dziwić się niecierpliwości fanów - beta pokazała, że Street Fighter 6 ma szansę stać się mocnym punktem w biogramie serii.

Podczas testów poprzedniej części - Street Fighter 5 - doszło do podobnej sytuacji. Beta została całkowicie złamana, w wyniku czego każdy chętny mógł pobrać crack i grać w wersję testową aż do premiery. Tym razem jednak pojawił się jedynie mod, do działania którego wymagany był nie tylko oryginalny plik .exe, ale i klucz dostępu do zamkniętej bety.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze